Ako zlepšiť signál Wi-Fi?

Ak vaše Wi-Fi funguje, keď sa nachádzate v rovnakej miestnosti ako wifi modem, ale sila signálu klesá, keď sa presťahujete do inej miestnosti u Vás doma, môže to byť spôsobené viacerými faktormi:

 

Miesto: bezdrôtový signál môže byť ovplyvnený múrmi alebo inými pevnými predmetmi, ako sú kovové predmety, nábytok, alebo veľké zrkadlá. Preto je najlepšie umiestniť modem v centre (strede) miestnosti, aby sa zabezpečilo najlepšie šírenie bezdrôtového signálu. Viď obrázok:

 

 

Rozsah: Rovnako ako nesprávne umiestnenie modemu alebo hrúbka stien môže negatívne ovplyvniť Váš signál Wi-Fi, naopak adaptér do elektr. zásuvky, tzv. Extender umožňuje zvýšiť dosah Vášho signálu. Je ideálny pre väčšie domy, pomôže posilniť signál tak, aby umožnil každému, aby bol online po celom dome. Extender si môžte zakúpiť v akomkoľvek elektre.

 

Ďalšie zariadenia vo vašej domácnosti: Iné zariadenia ako sú detské vysielačky, mikrovlnné rúry, prípadne bezdrôtové telefóny môžu mať taktiež vplyv na Vaše WiFi pripojenie k internetu, nakoľko môžu pracovať na rovnakej frekvencii ako ako frekvencia bezdrôtového modemu. Tým pádom to môže viesť k výraznej strate signálu. Preto odporúčame, pokiaľ je to možné, nemať tieto zariadenia v tesnej blízkosti modemu.

 

Rušenie z externých zdrojov: Ak ste v bytovom dome (paneláku) s množstvom wifi zariadení, môže dôjsť bezdrôtovému rušeniu, resp. zahlteniu kanálov. Odporúčame reštartovať modem, to automaticky umožní vybrať najvhodnejší Wi-Fi kanál. Reštart modemu vykonáte jeho odpojením z elektrickej energie po dobu 30 sekúnd a následným pripojením späť.

 

Pre dosahovanie čo najlepších výsledkov rýchlosti Vášho internetového pripojenia odporúčame Vaše zariadenie (PC, notebook) pripojiť pomocou ethernetového kábla priamo do modemu.