Ako môžem zlepšiť rýchlosť Wi-Fi pripojenia?

Pre dosahovanie čo najlepších výsledkov rýchlosti Vášho internetového pripojenia odporúčame Vaše zariadenie (PC, notebook) pripojiť pomocou ethernetového kábla priamo do modemu.

 

Ak ste v bytovom dome (paneláku) s množstvom wifi zariadení, môže dôjsť bezdrôtovému rušeniu, resp. zahlteniu kanálov. Odporúčame reštartovať modem, to automaticky umožní vybrať najvhodnejší WiFi kanál. Reštart modemu vykonáte jeho odpojením z elektrickej energie po dobu 30 sekúnd a následným pripojením späť.

 

Test rýchlosti pripojenia Vášho viete vykonať tu: http://speedtest.upc.sk/

 

V prípade, že výsledok tohto rýchleho testu je nižší, než ste očakávali, postupujte podľa nasledujúcich rýchlych a jednoduchých krokov:

 

Zistite, koľko zariadení vo Vašej domácnosti je naraz online

Máte doma viacero notebookov, smartphonov a tabletov? Ak sú všetky online v rovnakú dobu naraz, môže prísť k spomaleniu rýchlosti.

 

Pozrite sa na obmedzenie rýchlosti Vášho zariadenia

Rýchlosť WiFi je limitovaný aj na niektorých zariadeniach. Skontrolujte špecifikácie Vášho zariadenia, aby ste zistili, či je schopné dosiahnuť očakávaných rýchlosti.

 

Oskenujte počítač na výskyt vírusov

Počítačové vírusy škodia vášmu počítaču. Nielenže zaberajú miesto na pevnom disku, ale navyše rozširujú osobné údaje, vymazávajú súbory a znefunkčňujú počítače. Väčšina vírusov, malware a spyware môže taktiež spôsobiť spomalenie počítača a ovplyniť aj rýchlosť Vášho pripojenia. Preto odporúčame nainštalovať antivírusovú ochranu na vašom PC.

 

UPC robí pre vás surfovanie po internete bezpečnejším. Pomocou firewall ochránime váš počítač proti vírusom a počítačovým červom. Ak predsa len máte vírus, odstráni ho náš anti-vírusový softvér optimálna internetová ochrana Smart Guard, bezpečnostný balík od UPC.

 

Použite najnovšiu verziu prehliadača

Pre bezpečné a rýchlejšie surfovanie po internete musí byť úplne aktualizovaný váš softvér, či už váš operačný systém (napríklad Windows), váš internetový prehliadač (napríklad Internet Explorer či Firefox). A samozrejme nezabudnite na bezpečnostný softvér. Pravidelne kontrolujte, či sú dostupné aktuálne verzie týchto programov a inštalujte ich do svojho počítača.

 

Uistite sa , že neexistujú žiadne iné programy bežiace na pozadí

Ak máte v pozadí otvorené programy ako nahrávanie alebo sťahovanie informácií napríklad BitTorrent alebo YouTube, bude to mať pravdepodobne dopad na výsledky Vášho testu rýchlosti. Uistite sa, že všetky tieto programy sú vypnuté pred vykonaním testu rýchlosti.