Prechádzame na

Tu nájdete jednoduchý postup bezplatnej aktualizácie na nové užívateľské prostredie

KROK 1 - Kontrola prepojenia

KROK 1: Kontrola prepojenia Vášho Horizon HD Mediaboxu

Podľa nižšie znázorneného obrázku prejdite kontrolou:

 

 vloženia UPC Smart karty:

Otvorte predný panel Horizon HD Mediaboxu a uistite sa, či je karta vložená čipom nahor.

 

 prepojenia koaxiálnym káblom:

Skontrolujte prepojenie koaxiálneho kábla podľa obrázku - TV výstup zásuvky UPC a vstup ANT IN na zadnej strane Set-top-boxu.

 prepojenia HDMI káblom:

Uistite sa, že máte prepojený box a TV prijímač priloženým HDMI káblom.

 

 prepojenia ethernetovým káblom:

Zabezpečte, aby bol ethernetový kábel RJ 45 prepojený zo zadnej strany Set-top-boxu do vstupu pre ethernetový kábel na zadnej strane modemu.

 

 zapojenie do elektrickej siete:

Ako posledné skontrolujte zapojenie boxu a modemu do elektrickej siete prostredníctvom sieťového adaptéra.

KROK 2 - Aktualizácia

KROK 2: Aktualizácia nového prostredia

 1. K aktualizácii nového prostredia Horizon dochádza u všetkých zákazníkov so Set-top boxom Kaon 700.
 2. Pomocou ethernetového kábla pripojte Set-top box do internetového modemu UPC. Uistite sa, že obe koncovky sú správne zapojené.V prípade, že Set-top box nepripojíte k internetovému modemu, stále budete môcť sledovať programy digitálnej televízie UPC DIGITAL, avšak nebudete môcť využívať nové online funkcie, ako je napríklad Videotéka či Aplikácie.
 3. V deň aktualizácie novej televíznej služby Horizon, o ktorom ste boli informovaný listom, emailom a/alebo SMS správou, sa do Set-top boxu automaticky stiahne softvér televízie Horizon.
 4. V prípade, že Set-top box po stiahnutí aktualizácie televízie Horizon nereaguje správne, vykonajte reštart Set-top boxu jeho odpojením sieťového adaptéru z elektrickej zásuvky na dobu minimálne 10 sekúnd. Po jeho nasledujúcom zapojení by Set-top box mal reagovať štandardne.V prípade ďalších otázok neváhajte kontaktovať našu technickú podporu.

Po úspešnej aktualizácii môžu byť niektoré stanice nedostupné s označením "No access". Do 15 minút sa Vám automaticky načítajú.

 

Spoločnosť UPC neručí za kvalitu služby a funkčnosť TV Archívu, Videotéky MyPrime a Aplikácií v prípade, ak je Set-top box pripojený na internet iným modemom, resp. routrom, než modemom UPC.

Počas inštalácie televízie Horizon neodpájajte Set-top box z elektrickej siete, ani nestláčajte žiadne tlačidlá na diaľkovom ovládači. Môže to viesť k prerušeniu inštalácie. Po 5 až 15 sekundách rozhranie užívateľského menu automaticky zmizne a na obrazovke sa zobrazí ponuka:

 

"K dispozícii je nová aktualizácia programu. Chcete aktualizovať?"

Stlačte tlačidlo OK.

Automaticky sa zobrazí okno s textom vľavo hore OTA upgrade.

Počkajte kým sa Set-top box načíta. Toto môže trvať 10 minút.

Použite šípky na diaľkovom ovládači a vyberte krajinu SLOVENSKO. Stlačte OK.

Zobrazí sa uvítacia obrazovka.

Stlačte OK pre potvrdenie vybranej jazykovej verzie.

Pozorne si prečítajte obchodné podmienky a stlačte OK na znak súhlasu.

Ak zatiaľ Set-top box nie je prepojený s modemom, prepojte obidve zariadenia ethernetovým káblom.

Vyberte preferované nastavenie spotreby elektrickej energie. Pre rýchlejšiu činnosť Set-top-boxu odporúčame nastaviť RÝCHLY ŠTART.

V prípade úspešného nastavenia sa na obrazovke TV prijímača zobrazí HLAVNÉ MENU.

*Po úspešnej aktualizácii môžu byť niektoré stanice nedostupné s označením "No access".Do 15 minút sa Vám automaticky načítajú.

 
 

Časté otázky

FAQ: otázky a odpovede

Zmení sa mi cena po aktualizácii môjho HD Set-top boxu Kaon 700?
Otvoriť Zatvoriť

Cena služby Vám ostane aj po aktualizácii Set-top boxu nezmenená. Aktualizáciou získate nové intuitívne užívateľské prostredie, prehľadné EPG, možnosť využívať Aplikácie, Videotéku MyPrime a 7 dňový TV Archív.

Je nevyhnutná aktualizácia môjho HD Set-top boxu Kaon 700?
Otvoriť Zatvoriť

Ak využívate HD Set-top box Kaon 700, aktualizácia sa uskutoční automaticky, bez možnosti ponechania pôvodného softwaru. Ak využívate iný Set-top box ako Kaon 700 a máte záujem využívať Horizon, stačí kontaktovať našu zákaznícku linku 02 / 594 22 222 alebo navštívte najbližšie zákaznícke stredisko, kde Vám naši pracovníci pomôžu s prechodom na službu Horizon.

Potrebujem k aktualizácii využívať internetovú službu?
Otvoriť Zatvoriť

Ak využívate HD Set-top box Kaon 700, aktualizácia sa uskutoční automaticky, bez potreby využívania internetovej služby. Ak chcete využívať služby televízie Horizon naplno (vrátane Videotéky MyPrime, Aplikácií a TV Archívu), je nutné mať Set-top box pripojený k internetu. Ak máte záujem o internetové pripojenie UPC, kliknite sem.

Využívam Váš HD Set-top box Kaon 700. Dostal som informáciu o prechode na nové užívateľské prostredie. Čo sa stane s mojimi nahrávkami?
Otvoriť Zatvoriť

Vaše pôvodné nahrávky zostanú dočasne zachované aj po aktualizácii (prechode na nové užívateľské prostredie). Ak budete chcieť nahrať nový program po aktualizácii, budete vyzvaný k naformátovaniu Vášho externého pamäťového média, v dôsledku čoho sa všetky nahrávky z obdobia pred aktualizáciou odstránia.

Ako môžem nahrávať programy a filmy?
Otvoriť Zatvoriť

Pre nahrávanie či prehrávanie jednotlivých programov treba Set-top box prepojiť s externým pamäťovým médiom. Zoznam odporúčaných Pamäťových médií:

 

 • Western Digital 2,5" Elements Portable (500GB) 
 • Verbatim Store 'n' Go (500GB) 
 • Toshiba Canvio Basics (500GB, 2.5", USB 3.0) 
 • Seagate Expansion (500GB, 2.5", USB 3.0) 
 • ADATA HE720 (500GB)

 

Externé pamäťové médium zapojte do USB portu na zadnej strane Horizon HD Mediaboxu.

 

Externé pamäťové médium pred začatím nahrávania programov naformátujte pre možnosť ukladania relácií. Pre formátovanie externého pamäťového média stlačte MENU, potom vyberte možnosť NÁSTROJE, ďalej ROZŠÍRENÉ NASTAVENIA, potom HORIZON UPC MEDIABOX a nakoniec stlačte FORMÁTOVAŤ HARD DISK.

 

UPOZORNENIE: Pri formátovaní externého pamäťového média sa na ňom stratia všetky dovtedy uložené údaje.

Ako mám postupovať, ak mám Set-top box a modem v rozdielnych miestnostiach?
Otvoriť Zatvoriť

Ak máte modem a Set-top box v rozdielnych miestnostiach, odporúčame zakúpenie dlhšieho sieťového kábla, prípadne môžete využiť PowerLine adaptér, ktorý slúži na prevod signálu cez elektrickú sieť. Dané zariadenie je možné kúpiť vo väčšine obchodov s elektrotechnikou. 

 

Odskúšali sme za Vás a odporúčame niektoré druhy PowerLine adaptérov:

 

 • Hama Powerline 500Mbps Set "Mini"
 • D-Link GO-PLK-200
 • ZyXEL PLA-4201 + PLA-4231

 

Funkčnosť PowerLine adaptéra môže byť ovplyvnená aj kvalitou a spôsobom zapojenia Vašich elektrických rozvodov.

 

Upozornenie: Spoločnosť UPC neručí za kvalitu a funkčnosť služieb TV Archív, Videotéka MyPrime a Aplikácie, v prípade, ak Set-top box nie pripojený ethernetovým káblom priamo na modem UPC.

Mám aj iné prijímacie zariadenie ako HD Set-top box Kaon 700. Bude mi služba Horizon fungovať aj na ňom?
Otvoriť Zatvoriť

Služba Horizon s iným modelom set-top boxu, prípadne CA modulu, nie je kompatibilná. Na týchto zariadeniach môžete však naďalej využívať doteraz predplatenú službu UPC DIGITAL.

Po aktualizácii mi nefungujú niektoré predplatené stanice. Aké je riešenie?
Otvoriť Zatvoriť

Po úspešnej aktualizácii môžu byť niektoré stanice nedostupné s označením: "No access". Do 15 minút sa Vám automaticky načítajú.