UPC je nov‎ým

partnerom podcastu

Bavme sa o lige

Náš podcast

je terapia pre chlapov,

tvrdí jeho autor

Novinky > 2021 > Novinka

 
 

Michal Maťašovský, Marek Arpáš a Andrej Zvolensk‎ý, to je trojica športových nadšencov a skúsených športových komentátorov či redaktorov, ktorí stoja za jedným z najpopulárnejších podcastov o futbalovej lige – Bavme sa o lige. Poslucháči si v ňom môžu vypočuť nielen fundované anal‎ýzy jednotlivých zápasov, ale aj dostatok vtipov, na ktorých sa zasmejú ako samotní autori podcastu, tak aj poslucháči. „A sem-tam v pozadí počuť aj cinkanie obojka môjho psa,“ priznáva autor podcastu Michal Maťašovský.


Práve spoločnosť UPC sa v uplynul‎ých dňoch stala jedin‎ým oficiálnym partnerom najpopulárnejšieho podcastu o slovenskej Fortuna lige, ktorý ku každej novej epizóde priláka tisíce poslucháčov. Hoci chalani sa naživo ešte nikdy nestretli, v podcaste im to ladí ako rokmi zohranému tímu.


Aj vďaka novému partnerstvu Bavme sa o lige s UPC vám prinášame rozhovor s jeho autorom Michalom Maťašovským, ktorý prezrádza nielen to, ako podcast vznikol a kde si ho môžete vypočuť, ale poskytol nám aj svoj tajný tip na ďalšieho majstra Fortuna ligy. Uhádli by ste, kto by to mohol byť?

Zdroj: Michal Maťašovský

Jeden z najpopulárnejších podcastov o futbalovej lige má dlhšiu históriu, ako je jeho názov. Kedy ste začali s tvorbou podcastov a čo vás k tomu viedlo?

Nahrávaniu podcastov sa venujem od začiatku roka 2019, s dlhoročným kolegom Michalom Řežábkom sme založili KickOff podcast, v ktorom sme sa venovali svetovému futbalu, neskôr sme prešli k pozývaniu hostí a k slovenskému futbalu. Rýchlo sme však pochopili, že na slovenský futbal potrebujeme zdatnejšieho odborníka, a preto sme si prizvali Andreja Zvolenského.

Ako prišlo k vytvoreniu trojice Arpáš - Zvolensk‎ý - Maťašovský?

Špeciály o slovenskej lige so „Zvolom“ prilákali KickOff podcastu množstvo nových fanúšikov. Kolega Michal Řežábek sa však v slovenskej lige až tak nevyznal a vyrábať špeciálne epizódy len vo dvojici, štýlom „ja uvádzam – Zvolo ide sólo“, nebolo ideálne. Vedeli sme, že potrebujeme tretí element. Niekoho, kto sa vyzná v lige a zároveň sa naňho dobre pozerá. Marek Arpáš bol jasnou voľbou :) Taktiež nezabúdajme na Maroša „Hamša“ Červenku, ktorý bude naším stálym štvrtým účinkujúcim v podcaste a verím, že sa k nám v ďalších epizódach pridá už natrvalo.

Kde beriete inšpiráciu na nové epizódy?

Inšpiráciou je každé nové kolo Fortuna ligy. Naša súťaž má kvalitu, zaujímavých hráčov, v poslednom čase aj vracajúce sa osobnosti (Škrteľ, Jendrišek). Každé prestupové obdobie prináša nové informácie. Stále sa máme o čom baviť.

Zdroj: Michal Maťašovský

Ako vyzerá príprava scenára na jednotlivé epizódy vášho podcastu?

Scenár je počas sezóny jasne daný, v podcaste sa venujeme každému zápasu posledného kola, takýmto spôsobom nezabudneme na žiaden tím. Informujeme o novinkách zo zákulisia a pridávame aj vlastný pohľad na vec. Lebo o tom to je. Na jednej strane síce chceme ľudí informovať, ale ako hovorí český novinár a humorista Luděk Staněk, „podcast je terapie pro chlapy“.

Ktorá udalosť vo Fortuna lige v poslednej sezóne (alebo už aj tej prebiehajúcej) každého z vás najviac prekvapila?

Po porade s chalanmi sme sa zhodli na tom, že nás ani nie prekvapilo, ale skôr sklamalo absolútne nezvládnuté letné prestupové obdobie v Pohroní a koniec trénera Geriho. Obrazne povedané, v Žiari nad Hronom rozbili, čo sa dalo. A ak môžem pridať malý bonus sám za seba, tak mňa prekvapil aj nákup exkluzívnych vysielacích práv zo strany TV Markíza.

Máte aj nejak‎ý tajn‎ý tip na ďalšieho majstra Fortuna ligy?

  • Andrej Zvolensk‎ý: Spartak Trnava

 

  • Maroš Červenka: Spartak Trnava

 

  • Marek Arpáš: aktuálne Spartak Trnava

 

  • Michal Maťašovský: Slovan Bratislava

Podcast Bavme sa o lige by nemal opomenúť žiadny pravý fanúšik slovenského futbalu. Počúvajte ho aj vy. Aj vďaka partnerstvu s UPC ho môžete nájsť na všetkých platformách:


 
 

Zdroj: Michal Maťašovský