Novinky

UPC BROADBAND SLOVAKIA chce neustále poskytovať informácie partnerom, zákazníkom, médiám a ďalším zainteresovaným stranám o nových produktoch, službách a o zapojení našej spoločnosti do rôznych sociálnych projektov v súčasnosti.

 

Ďalšie informácie o službách UPC záujemcovia získajú na infolinke 02 / 594 22 222, vo vysielaní infokanálu UPC Expres, na vybraných sociálnych sieťach, alebo osobne na zákazníckych strediskách.

 

Pre podrobnejšie informácie, prosíme, kontaktujte hovorcu UPC: Jaroslav Kolár, press@upc.sk

 

UPC informuje

Relácia o televíznych, internetových a telefónnych službách spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA.

Share: 
 
 
 
 
 

Tlačové správy

05-09-2017 UPC uvádza novú ponuku Happy Home®
Otvoriť Zatvoriť

Súčasťou inovovanej ponuky je aj zvýšenie rýchlosti optického internetového pripojenia až do 500 Mb/s

 

Bratislava 5.9.2017 - Spoločnosť UPC, vedúci poskytovateľ inovatívnych digitálnych TV, internetových a telefónnych služieb v Slovenskej republike, odštartovala novú kampaň so sloganom Užite si každú chvíľu. Nová kampaň odzrkadľuje neustále investície spoločnosti do rozvoja inovatívnych technológií, ktoré jej zákazníkom prinášajú ten najlepší zážitok z pripojenia. Súčasťou kampane je nielen internet so zvýšenou rýchlosťou downloadu až do 500 Mb/s, ale aj bohatá ponuka televíznej zábavy, vrátane 7-dňového TV Archívu, mobilnej televízie Horizon Go, videotéky MyPrime s ponukou viac ako 2 tisíc titulov, 160 programov káblovej televízie atď. Toto všetko je od dnešného dňa súčasťou novej ponuky s názvom Happy Home®, ktorá stelesňuje superrýchlu WiFi a nekonečnú zábavu pre všetkých členov domácnosti na všetkých pripojených zariadeniach, s excelentným pokrytím v každom kúte domova a kedykoľvek.

 

 

 „Spoločnosť UPC v uplynulých dvoch rokoch pre svojich zákazníkov priniesla obľúbenú funkciu sedem dňového TV Archívu, rozšírila a modernizovala svoju širokopásmovú sieť v Slovenskej republike pre viac ako 50 000 domácností, rozšírila počet HD programov na viac než 40 a maximalizovala výkonnosť svojej siete cez najmodernejšie zariadenia, ako je napr. prémiový WiFi modem Connect Box. Je to výsledok dlhodobých investícií, ktoré spoločnosť UPC realizuje ako súčasť Liberty Global, najväčšieho svetového poskytovateľa káblových služieb. Vďaka tomu budeme môcť aj v budúcnosti obohacovať našu ponuku a prinášať inovácie, a tým ešte viac napĺňať očakávania a požiadavky našich zákazníkov v súlade s našim novým sloganom Užite si každú chvíľu,“ povedal Martin Miller, generálny riaditeľ UPC Česká a Slovenská republika.

Koncept Užite si každú chvíľu je založený na rozsiahlom výskume, ktorý uskutočnila materská spoločnosť UPC, Liberty Global. Ten ukazuje, že aj keď pripojenie obohacuje naše životy vďaka tomu, že môžeme komunikovať, vytvárať a sledovať obsah kdekoľvek a kedykoľvek, sú to chvíle prepojenia a blízkosti s milovanými ľuďmi, ktoré si vážime najviac. Vylepšená zákaznícka starostlivosť a zvýšené rýchlosti, spolu s inovatívnou optickou technológiou a sieťovou infraštruktúrou, sú kľúčové pre spĺňanie očakávaní zákazníkov. Tieto aspekty sú zároveň ťažiskom novej ponuky spoločnosti UPC, s názvom Happy Home®.

 

Ponuka Happy Home® zvýrazňuje komplexné riešenia pripojenia a zábavy, ktoré UPC poskytuje svojim zákazníkom. Jej súčasťou je nová internetová služba s rýchlosťou downloadu až do 500 Mb/s a superrýchla WiFi, ktorú zákazník získa vďaka prémiovému modemu Connect Box. Tieto modemy, zaisťujúce excelentné pokrytie každého kúta domácnosti silným signálom, a pre všetky pripojené zariadenia, už využíva takmer 45 000 slovenských zákazníkov spoločnosti UPC. V rámci novej ponuky budú zároveň všetci zákazníci, ktorí doteraz využívali pripojenie s rýchlosťou do 300 Mb/s, preklopení na novú rýchlosť do 500 Mb/s bez zmeny ceny. Zákazníci si tak po novom budú môcť vybrať spomedzi internetového pripojenia 100, 200 a 500 Mb/s, vďaka ktorému si svoje pripojenie budú môcť naplno užiť každú chvíľu.

 

O UPC

Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a na Slovensku. Úspešným zlúčením českej a slovenskej pobočky v apríli 2016 vznikla spoločnosť, ktorá v oboch krajinách pokrýva už viac ako 2 milióny domácností a obsluhuje cez 800 000 zákazníkov, ktorí využívajú viac než 1,5 milióna služieb (údaje nezahrnujú satelitné video služby). Redefinovanie prevádzkovej štruktúry je súčasťou úsilia spoločnosti UPC zvýšiť zameranie na zákazníka, urýchliť prinášanie inovatívnych produktov a posilniť pozície českej a slovenskej pobočky na oboch trhoch. Pre viac informácií o spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike navštívte stránky www.upc.sk alebo www.upc.cz.

 

O Liberty Global

Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika je súčasťou spoločnosti Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK, LIAL and LILAK), najväčšieho svetového medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, ktorý pôsobí vo viac než 30 krajinách v Európe, Latinskej Amerike a Karibiku. Liberty Global prevádzkuje najmodernejšie širokopásmové komunikačné siete a inovatívne technologické platformy, vďaka ktorým spája 29 miliónov zákazníkov, využívajúcich viac ako 60 miliónov televíznych, internetových a telefónnych služieb. Poskytuje taktiež mobilné služby pre viac ako 10 miliónov zákazníkov, a WiFi služby prostredníctvom 7 miliónov prístupových bodov. Liberty Global pôsobí v 12 európskych krajinách, kde jej operácie zahrnujú značky Virgin Media, Ziggo, Unitymedia, Telenet a UPC. Skupina LilAC pôsobí vo viac ako 20 krajinách v Latinskej Amerike a Karibskej oblasti, kde jej operácie zahrnujú značky VTR, Flow, Liberty, Mas Movil a BTC. Súčasťou aktivít LiLAC je taktiež prevádzkovanie podmorskej optickej siete naprieč regiónom na 30 trhoch. Viac informácií o Liberty Global nájdete na stránke www.libertyglobal.com

23-08-2017 UPC prináša do videotéky MyPrime novinky od Universal Studios
Otvoriť Zatvoriť

UPC uvádza vo videotéke MyPrime slovenskú premiéru oceňovaného seriálu Mr. Robot, a tiež celý rad ďalších seriálov a 40 titulov filmovej klasiky, ako je Apollo 13, Čeľuste či Zjazvená tvár

 

Bratislava 23. augusta 2017 – Spoločnosť UPC opäť výrazne rozširuje ponuku svojej videotéky MyPrime. V slovenskej premiére v nej od tohto týždňa ponúkne filmy a seriály z produkcie Universal Studios, okrem iných napríklad populárny, Zlatými glóbusmi ocenený seriál Mr. Robot. Nové tituly budú pribúdať počas nasledujúcich troch rokov, do konca tohto roku sa užívatelia MyPrime môžu tešiť na 40 titulov filmovej klasiky a viacero nových amerických seriálov. V nadchádzajúcom roku do videotéky MyPrime pribudne tiež 400 epizód seriálovej tvorby a o rok neskôr 100 ďalších.

 

Užívatelia videotéky  MyPrime si už na jeseň budú môcť pozrieť filmové klasiky, ako napríklad Apollo 13, Čeľuste, Zjazvená tvár či trilógia Návrat do budúcnosti. K dispozícii budú aj obľúbené seriály Panstvo Downtown či Knight Rider, v premiére sa tiež predstaví seriál Game of Silence. Všetky novo pridané filmy a seriály sú v ponuke v HD kvalite a s českými titulkami alebo dabingom.   

 

Ponuku videotéky MyPrime neustále rozširujeme a obmieňame o ďalšie hodnotné nové aj klasické tituly, čo potvrdzuje aj pridanie aktuálnych noviniek z produkcie americkej spoločnosti Universal Studios. Teší nás, že si videotéka získava stále väčšiu priazeň divákov, ktorí oceňujú najmä možnosť sledovať obľúbené filmy a seriály nielen doma na TV obrazovke, ale aj online na svojich mobilných zariadeniach,“ uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC Česká a Slovenská republika.

 

Zákazníci UPC vo videotéke MyPrime môžu neobmedzene sledovať viac než 2 000 filmov, seriálov a detských programov. MyPrime môžu zákazníci UPC sledovať aj online a bez reklám, prostredníctvom mobilnej televízie Horizon Go na mobiloch, tabletoch alebo notebookoch. S videotékou MyPrime získavajú neobmedzený prístup k sledovaniu ľubovoľného počtu filmov, seriálov, dokumentov a rozprávok, ktoré spoločnosť UPC pravidelne obmieňa a rozširuje o nové tituly.

 

O UPC: Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a na Slovensku. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu a mobilnú televíziu s ponukou programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, širokopásmové internetové pripojenie, a telefónne služby. V obidvoch krajinách pokrýva svojou sieťou viac ako 2 milióny domácností a poskytuje viac ako 1,5 milióna televíznych, internetových a telefónnych služieb pre vyše 800 000 zákazníkov. Viac informácií o spoločnosti UPC Česká a Slovenská republika, ktorá je rovnako súčasťou spoločnosti Liberty Global, nájdete na www.upc.sk a www.upc.cz.

 

29-06-2017 Investície spoločnosti UPC sú významnou podporou pre spotrebiteľov a podniky
Otvoriť Zatvoriť

Oxera report: Celkový sociálny prínos investícií spoločnosti UPC do širokopásmovej infraštruktúry na Slovensku za uplynulé štyri roky predstavuje hodnotu až 59 miliónov

 

Bratislava 29.6.2017 – Celkový sociálny prínos investícií spoločnosti UPC do širokopásmovej infraštruktúry na Slovensku, za obdobie od začiatku roku 2013 do konca prvého štvrťroka 2017, predstavuje hodnotu až 59 miliónov Eur. Vyplýva to z nezávislého medzinárodného prieskumu, ktorý v uvedenom období pre spoločnosť Liberty Global, materskú spoločnosť UPC, zrealizovala spoločnosť Oxera Consulting.

 

Analýza ekonómov Oxera Consulting skúmala ekonomický dopad investícií spoločnosti Liberty Global, a jej operácií v jednotlivých európskych krajinách, na širokopásmovú infraštruktúru od začiatku roku 2013 do konca marca 2017. Oxera odhaduje ekonomický prínos spoločnosti UPC v Slovenskej republike za uvedené obdobie na 59 miliónov Eur, vrátane rýchlostných výhod pre zákazníkov v hodnote 50 miliónov Eur prostredníctvom prístupu k väčšiemu rozsahu a kvalite internetových služieb. Vznikli tiež prínosy z produktivity v hodnote 3 miliónov Eur, vďaka zvýšeniu produktivity malých podnikov a živnostníkov, a cenové benefity v hodnote 6 miliónov Eur vďaka lepšiemu prepojeniu a zvýšenému cenovému prínosu.

 

"Vďaka budovaniu super-rýchlej širokopásmovej konektivity budeme môcť našim zákazníkom poskytnúť maximálny zážitok z využívania našich služieb nielen dnes, ale aj do budúcna. Spoločnosť UPC, ako súčasť Liberty Global, najväčšieho svetového poskytovateľa káblových služieb, preto výstavbu a rozšírenie stabilnej a super-rýchlej siete považuje za jednu zo svojich priorít. Som rád, že tieto investície prinášajú zároveň významné a veľmi pozitívne ekonomické a sociálne benefity v krajinách, kde spoločnosť UPC pôsobí," povedal Martin Miller, generálny riaditeľ UPC Česká a Slovenská republika.

 

Podľa správy Oxera Concutingu, vyššia rýchlosť širokopásmového pripojenia od spoločnosti Liberty Global, zvýšená produktivita a cenová konkurencia vedú v Európe k sociálnym výhodám vo výške 7 miliárd Eur. Tento impozantný dopad umožnili investície spoločnosti Liberty Global vo výške 14,5 miliardy Eur do celkových kapitálových výdajov v jej všetkých európskych operáciách v rámci novej a súčasnej infraštruktúry (vybavenie domácností zákazníkov, podpora podnikania a ďalších kľúčových služieb, vrátane významnej investície do pripojenia až 4 miliónov nových európskych domácností na vysokorýchlostný internet prostredníctvom expanzie a modernizácie siete).

 

Report analytikov Oxera Consulting nadväzuje na uvedenie iniciatívy GIGAWorld, prostredníctvom ktorej chce spoločnosť Liberty Global priniesť gigabitové internetové rýchlosti do európskych krajín, v ktorých dlhodobo pôsobí. Do tzv. "GIGAReady" optickej siete prevádzkovanej spoločnosťou Liberty Global má prístup takmer 50 miliónov európskych domácností, a ďalšie milióny domácností pribudnú v rámci pokračujúcej veľkej sieťovej expanzie, ktorú Liberty Global ohlásila v novembri minulého roku.

 

Viac informácií o ekonomických efektoch investícií UPC v Slovenskej republike za obdobie 2013-2017 nájdete v priloženej infografike.

 

O UPC a Liberty Global

 

Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a na Slovensku. V obidvoch krajinách pokrýva svojou sieťou viac ako 2 milióny domácností a poskytuje viac ako 1,5 milióna televíznych, internetových a telefónnych služieb pre vyše 800 000 zákazníkov. Pre viac informácií o spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike navštívte stránky www.upc.cz a www.upc.sk.

 

UPC v Českej a Slovenskej republike je súčasťou spoločnosti Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK, LIAL and LILAK), najväčšieho svetového poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho vo viac ako 30 krajinách v Európe, Latinskej Amerike a Karibiku. Spoločnosť Liberty Global prevádzkuje najmodernejšie širokopásmové komunikačné siete a inovatívne technologické platformy, vďaka ktorým k 31. decembru 2015 poskytovala 56 miliónov televíznych, internetových a telefónnych služieb pre 27 miliónov zákazníkov. Poskytuje taktiež mobilné služby pre 5 miliónov zákazníkov prostredníctvom 6 miliónov Wi-Fi bodov. Pre viac informácií o Liberty Global navštívte stránku www.libertyglobal.com.

 

Celý report spoločnosti Oxera Consulting nájdete na internetovej stránke www.oxera.com alebo kliknite na linku nižšie:

 

http://www.oxera.com/getmedia/a04c646d-2ddb-4819-8e6f-cc681f53808e/Liberty-Global-report.pdf.aspx

15-06-2017 UPC zamestná v Košiciach 60 nových ľudí
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava 15.6.2017 – Spoločnosť UPC, najväčší káblový operátor na Slovensku, otvorí v Košiciach nové zákaznícke Back-office centrum, v ktorom v prvej fáze prijme na plný pracovný úväzok 60 nových zamestnancov. Od októbra tohto roku bude nové pracovisko v metropole východného Slovenska poskytovať klientske služby pre zákazníkov vo Švajčiarsku, pre tamojšiu spoločnosť UPC. Otvorenie nového pracoviska v Košiciach súvisí s rozširovaním a skvalitňovaním zákazníckej starostlivosti v rámci spoločnosti UPC v regióne Strednej a Východnej Európy.

 

"Táto investícia potvrdzuje, že na Slovensku máme kvalitných a vzdelaných ľudí, čo zvyšuje atraktivitu našej krajiny z hľadiska investovania. Som rád, že týmto zároveň rozšírime pôsobenie našej spoločnosti poskytovaním zákazníckych služieb pre tak náročný trh, akým je Švajčiarsko," povedal Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC Česká a Slovenská republika.

 

Spoločnosť UPC už v Košiciach začala s náborom nových zamestnancov, ktorí môžu počítať s celým radom zamestnaneckých bonusov a možnosťou kariérneho rastu. Od záujemcov sa očakáva dobrá znalosť nemeckého jazyka a komunikatívnosť, prax v tejto oblasti je výhodou. Všetky novo vzniknuté pracovné miesta sú na plný pracovný úväzok s pracoviskom v Košiciach.

 

Spoločnosť UPC Švajčiarsko je vedúcim multimediálnym operátorom, ktorý poskytuje 1,3 miliónom zákazníkom viac ako 2,5 milióna televíznych, internetových a telefónnych služieb (mobilná telefónia aj pevné linky). Spoločnosť UPC vo Švajčiarsku je súčasťou spoločnosti Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK, LIAL and LILAK), najväčšieho svetového medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho vo viac ako 30 krajinách v Európe, Latinskej Amerike a Karibiku.

 

Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a na Slovensku. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu a mobilnú televíziu s ponukou programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, širokopásmové internetové pripojenie, a telefónne služby. V obidvoch krajinách pokrýva svojou sieťou viac ako 2 milióny domácností a poskytuje viac ako 1,5 milióna televíznych, internetových a telefónnych služieb pre vyše 800 000 zákazníkov. Viac informácií o spoločnosti UPC Česká a Slovenská republika, ktorá je rovnako súčasťou spoločnosti Liberty Global, nájdete na www.upc.sk a www.upc.cz.

 

31-05-2017 UPC zaraďuje od 1. júna nové programy
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava 31.5.2017 - Zákazníci spoločnosti UPC, najväčšieho káblového operátora na Slovensku, sa môžu tešiť na nové programy v ponuke digitálnej televízie Horizon. Od 1. júna bude programová ponuka rozšírená hneď o niekoľko nových staníc. Ide o české stanice CS Film, detský kanál CS Mini, Horor Film a dokumentárnu stanicu KinoSvět. Okrem toho v balíčku Komfort od 1. júna zákazníci nájdu obľúbenú detskú stanicu Nick Jr., po novom aj v českom jazyku, ďalej stanicu o cestovaní Travel Channel a kulinársku stanicu Food Network. Všetky tri uvedené stanice budú presunuté z balíčka Plus do najrozšírenejšieho balíčka Komfort. Kompletná ponuka digitálnej televízie Horizon po tomto rozšírení presiahne počet 170 staníc, z ktorých je viac ako 40 v HD kvalite.

 

 

"Spoločnosť UPC týmto rozšírením programovej ponuky opätovne potvrdzuje svoje úsilie poskytovať žánrovo rozmanitú a bohatú programovú ponuku, s prihliadnutím na požiadavky a predstavy zákazníkov. Okrem obohacovania ponuky o nové programy sa sústreďujeme taktiež na čo najvyšší podiel programov v HD rozlíšení, ktorých sú v súčasnosti už viac ako štyri desiatky. Verím, že novo pridané programy spestria výber pre divákov televíznej zábavy, ktorú si môžu vychutnávať aj v HD kvalite," uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike.

 

Nové stanice v ponuke digitálnej a mobilnej televízie UPC

 

Stanice CS Film a CS Mini, ktoré vysielajú striedavo na jednej kanálovej pozícii, spolu s nočným vysielaním prvého horor programu Horor Fim, sa  stanú súčasťou balíčka Plus a Komplet, avšak počas prvých troch mesiacov - od 1. júna až do konca  augusta – si ich budú môcť pozrieť aj užívatelia balíčka Klasik a Komfort. Stanica KinoSvět, ktorá ponúka historické, prírodopisné a vedecké televízne dokumenty, sa stane súčasťou základnej ponuky balíčka Klasik. Stanice Nick Jr., Travel Channel a Food Network budú od prvého júnového dňa súčasťou ponuky balíčka Komfort. Vysielanie všetkých uvedených staníc si zákazníci UPC budú môcť pozrieť aj v ponuke mobilnej televízie Horion Go. Z televíznej ponuky od rovnakého termínu zároveň vypadne stanica Comedy Central Network, ktorá na Slovensku ukončila vysielanie.

 

O digitálnej televízii Horizon od UPC

 

Digitálna káblová televízia Horizon od UPC ponúka viac ako 170 programov všetkých žánrov, vrátane viac ako 40 staníc v HD kvalite. Okrem bohatej programovej ponuky a vysokej kvality obrazu a zvuku, diváci vysoko hodnotia najmä celý rad funkcií, ktoré zvyšujú užívateľský komfort a ponúkajú úplne nový zážitok zo sledovania televízie (napr. sedemdňový TV Archív s viac ako 40 najsledovanejšími stanicami, videotéka MyPrime s viac ako 2000 titulmi atď.). Výhody a prednosti Horizon TV umocňuje aj mobilná televízia Horizon Go, ktorá ponúka ďalšiu TV obrazovku nielen do domácnosti. S Horizon Go môžu zákazníci UPC sledovať viac ako 80 TV staníc, z toho takmer 30 v HD kvalite, prostredníctvom internetového pripojenia kdekoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku, a to až na 3 zariadeniach súčasne (mobil, tablet, počítač). Horizon Go podporuje aj Chromecast a Airplay, vďaka čomu je živé vysielanie Horizon Go možné sledovať aj v Apple TV, Smart TV, či TV prijímačoch so zariadením Chromecast, ktoré umožňuje obsah vysielaný na mobile sledovať aj na televízore. Mobilnú televíziu Horizon Go získavajú všetci zákazníci digitálnej káblovej televízie UPC bezplatne.

 

O UPC a Liberty Global

 

Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu a mobilnú televíziu s ponukou programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, širokopásmové internetové pripojenie, a telefónne služby. Pre viac informácií o spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike navštívte stránky upc.sk a upc.cz. Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika je súčasťou spoločnosti Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK, LIAL and LILAK), najväčšieho svetového medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho vo viac ako 30 krajinách v Európe, Latinskej Amerike a Karibiku.

09-05-2017 UPC v 1. štvrťroku 2017: investície podporili nárast predaja digitálnych služieb
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava/Praha 9.5.2017 - Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika, ktorá je súčasťou Liberty Global, najväčšieho svetového poskytovateľa televíznych a širokopásmových služieb, v prvom štvrťroku 2017 pokračovala v investíciách do rozširovania svojej siete a v poskytovaní inovatívnych služieb svojim zákazníkom. Investície umožnili spoločnosti zvýšiť v obidvoch krajinách predaj digitálnych služieb, s celkovo dosiahnutým počtom 808 500 zákazníkov, ktorí využívali 1 522 200 služieb (RGU´s).

 

Hlavné ukazovatele UPC Česká a Slovenská republika za 1. štvrťrok 2017:

 

 • 1 522 200 predaných digitálnych služieb na konci 1. štvrťroka, o 15 200 viac ako na
  konci r. 2016
 • 9 900 internetových služieb pribudlo v 1. štvrťroku, s celkovým počtom 611 800
  užívateľov internetových služieb v Českej republike a na Slovensku. 
 • na 2 017 500 domácnosti v Českej republike a na Slovensku sa zvýšilo pokrytie širokopásmovej siete UPC na konci 1. štvrťroku; je to o 6 000 viac než na konci roku 2016 (o 4 000 domácností viac v ČR a 2 000 domácností viac v SR)
 • vďaka investíciám do inovácií spoločnosť zaznamenala celkový rast počtu užívateľov digitálnych služieb, ktoré podporilo uvedenie nových HD a SD staníc či pridanie nových titulov do videotéky MyPrime. Obľúbená funkcia Replay TV bola v Českej republike sprístupnená aj pre zákazníkov s HD DVR Mediaboxmi do konca apríla.


 Počet zákazníkov na konci 1. štvrťroka 2017:

 

Internet
TV
Digitálne domácnosti
 
 
 
611,800
Zmena v porovnaní so 4. kvartálom 2016
+9,900
680,100
Zmena v porovnaní so 4. kvartálom 2016
+9,600
2,017,500
Zmena v porovnaní so 4. kvartálom 2016
+6,000

Martin Miller, generálny riaditeľ UPC Česká a Slovenská republika:

 

"Významné investície do rozširovania a modernizácie našej širokopásmovej siete a uvádzanie inovatívnych služieb rezultovali na konci 1. štvrťroka do výrazného rastu predaja našich digitálnych služieb v obidvoch krajinách. Tieto výsledky nám potvrdzujú, že naša ambiciózna obchodná stratégia, spolu s úsilím sústavne skvalitňovať zákaznícke služby, sú tou správnou cestou, v ktorej budeme pokračovať aj v nadchádzajúcom období."

 

UPC pokračuje v investíciách do sprístupňovania digitálnych služieb v nových lokalitách

V dôsledku výrazných investícií do rozširovania káblovej siete boli digitálne služby spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike sprístupnené až pre 2 017 500 domácností v obidvoch krajinách. Oproti koncu minulého roka sa tak počet domácností, ktoré môžu využívať digitálne služby UPC, zvýšil o 6 000. V období od začiatku uplynulého roka do konca prvého štvrťroka 2017 boli služby UPC v Českej a Slovenskej republike sprístupnené viac ako 110 000 domácnostiam v nových lokalitách. Táto expanzia širokopásmovej siete spoločnosti UPC, ktorá je súčasťou viacročného investičného plánu zameraného na rozšírenie širokopásmovej infraštruktúry o stovky tisíc nových domácností, bude pokračovať aj v nadchádzajúcom období.

 

Viac zákazníkov digitálnych služieb, významný rast predaja internetových služieb

Vďaka investíciám do inovácií spoločnosť UPC zaznamenala na konci prvého štvrťroka nárast predaja digitálnych služieb na 1 522 200, čo je o 15 200 predaných služieb viac v porovnaní s obdobím na konci roku 2016. Najväčší nárast bol dosiahnutý v oblasti internetových služieb, kde sa počet užívateľov štvrťročne zvýšil až o 9 900, na celkom 611 800 zákazníkov. Nárast zaznamenala spoločnosť UPC aj v segmente televíznych služieb, kde evidovala celkovo 680 100 užívateľov, teda o 9 600 viac ako na konci roku 2016. K zvýšenému záujmu užívateľov o internetové služby prispelo okrem iného neustále uvádzanie nových televíznych služieb, ako je Replay TV, pridávanie nových HD aj SD staníc, či rozširovanie ponuky filmových a seriálových titulov vo videotéke MyPrime.

 

Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu a mobilnú televíziu s ponukou programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, širokopásmové internetové pripojenie, a telefónne služby. Pre viac informácií o spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike navštívte stránky upc.cz a upc.sk. Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika je súčasťou spoločnosti Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK, LIAL and LILAK), najväčšieho svetového medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho vo viac ako 30 krajinách v Európe, Latinskej Amerike a Karibiku.

16-02-2017 Spoločnosť UPC v roku 2016 posilnila svoju pozíciu na trhoch v ČR a SR
Otvoriť Zatvoriť

Praha/Bratislava 4.11.2016 – Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika, vedúci poskytovateľ inovatívnych digitálnych služieb televízie, internetu a telefónie v Českej republike a na Slovensku, evidovala významný rast digitálnych služieb na konci tretieho kvartálu 2016. Celkový počet zmlúv na jednotlivé služby na konci septembra 2016 dosiahol 1,483 000, čo je o 40,900 zmlúv viac oproti rovnakému obdobiu minulého roku.

 

 • 1,483 000 predaných digitálnych služieb na konci tretieho kvartálu, o 40,900 viac ako pred rokom
 • UPC služby v Českej a Slovenskej republike sprístupnené v celkovo 1,947 500 domácnostiach, čo je o 96,500 viac než pred rokom (o 57,200 domácností viac v ČR a 39,300 domácností viac v SR)
 • Rozšírenie infraštruktúry - 5-ročný investičný plán zameraný na rozšírenie širokopásmovej infraštruktúry o stovky tisíc nových domácností
 • Uvádzanie inovatívnych TV a internetových služieb – uvedenie funkcie Spätné vzhliadnutie, rozširovanie ponuky videotéky MyPrime, výrazné rozšírenie ponuky HD a SD programov, uvedenie internetovej služby Wi-Free
 • Integrácia prevádzok UPC v Českej republike a Slovenskej republike úspešne pokračuje

 

Počet zákazníkov na konci septembra 2016:

 

Internet
TV
Digitálne domácnosti
 
 
 
591,600
Zmena v porovnaní s 3. kvartálom 2016
+18,200
659,600
Zmena v porovnaní s 3. kvartálom 2016
+22,000
1,947,500
Zmena v porovnaní s 3. kvartálom 2016
+96,500

Martin Miller, generálny riaditeľ UPC Česká a Slovenská republika:

 

"Dynamický rast spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike je determinovaný našou ambicióznou stratégiou, ktorá ja založená okrem iného na výraznom rozširovaní našej najmodernejšej siete a uvádzaní inovatívnych služieb. Uskutočnili sme významné investície do rozvoja našej širokopásmovej siete, v záujme poskytnúť našim zákazníkom najkvalitnejšiu zábavu a konektivitu. Sme odovzdaní napĺňať našu misiu, ktorou je poskytovanie digitálnych služieb na najvyššej úrovni našim zákazníkom v obidvoch krajinách."

 

Rast počtu užívateľov vo všetkých segmentoch

Spoločnosť UPC evidovala k 31. decembru 2016 spolu 670 500 užívateľov TV služieb, čo medziročne predstavuje nárast o 21 200 služieb. Nárast zaznamenala aj v segmente internetových služieb, kde evidovala celkovo 601 900 užívateľov, teda o 21 900 viac ako rok predtým. K zvýšenému záujmu užívateľov o internetové služby prispelo aj uvedenie megarýchleho WiFi pripojenia, ktoré spoľahlivo pokrýva signálom celú domácnosť. Rovnako sa zvýšil aj počet užívateľov telefónnych služieb, ktorých spoločnosť na konci roku 2016 evidovala spolu 234 700, teda o 4 400 viac oproti rovnakému obdobiu pred rokom.

 

Viac ako 100 000 nových domácnosti pribudlo za rok do pokrytia v sieti UPC

Počet domácností v Českej a Slovenskej republike s dostupnosťou digitálnej televízie a vysokorýchlostného internetu na konci 4. kvartálu prekročil 2 miliónovú hranicu. Celkovo bolo na sieť UPC v obidvoch krajinách pripojených až 2 011 500 domácností, čo je o 105 700 viac než pred rokom. Počas uplynulého obdobia spoločnosť UPC výrazne investovala do modernizácie siete a pokrytia domácností s dostupnosťou digitálnej televízie a vysokorýchlostného internetu. Táto expanzia je súčasťou viacročného investičného plánu zameraného na rozšírenie širokopásmovej infraštruktúry o stovky tisíc nových domácností.

 

Úspešná integrácia UPC v Českej a Slovenskej republike

Spoločnosť UPC v štvrtom štvrťroku úspešne pokračovala v integrácii českej a slovenskej prevádzky, ktorá sa začala v apríli 2016. Zlúčením vznikla spoločnosť, ktorá na obidvoch trhoch pokrýva viac ako 2 milióny domácností a takmer 804 000 zákazníkov, ktorí využívajú viac ako 1,5 milióna služieb (údaje nezahrnujú satelitné video služby). Redefinovanie prevádzkovej štruktúry je súčasťou úsilia spoločnosti UPC zvýšiť zameranie na zákazníka, urýchliť prinášanie inovatívnych produktov a posilniť pozíciu českej a slovenskej prevádzky na obidvoch trhoch.

 

Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu a mobilnú televíziu s ponukou programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, širokopásmové internetové pripojenie, a telefónne služby. Pre viac informácií o spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike navštívte stránky upc.cz a upc.sk. Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika je súčasťou spoločnosti Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK, LIAL and LILAK), najväčšieho svetového medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho vo viac ako 30 krajinách v Európe, Latinskej Amerike a Karibiku.

16-01-2017 UPC zaraďuje stanice Nova Sport v HD kvalite
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava 16.1.2017 – Zákazníci spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA, najväčšieho káblového operátora na Slovensku, sa môžu tešiť na nové programy v televíznej ponuke. Programová ponuka sa zajtra rozšíri o tri nové stanice, všetky v HD kvalite. Ide o športové stanice Nova Sport 1 HD a Nova Sport 2 HD, a českú stanicu Nova International HD. Do konca januára pribudne do programovej ponuky taktiež stanica Mezzo, venovaná klasickej hudbe, ako aj česká rodinná a lifestylová stanica Relax. Kompletná ponuka digitálnej televízie od UPC po tomto obohatení dosiahne takmer 180 staníc, z ktorých je až 50 v HD kvalite.

 

    

 

"Spoločnosť UPC týmto rozšírením programovej ponuky opätovne potvrdzuje svoje úsilie poskytovať žánrovo rozmanitú bohatú programovú ponuku, s prihliadnutím na požiadavky a predstavy zákazníkov. Okrem obohacovania ponuky o nové programy sa sústreďujeme taktiež na čo najvyšší podiel programov v HD rozlíšení, ktorých je už presne päťdesiat. Verím, že novo pridané programy spestria výber pre divákov televíznej zábavy, ktorú si môžu vychutnávať aj v HD kvalite," uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike.

 

Stanice Nova Sport1 HD a Nova Sport2 HD sa stávajú súčasťou balíčkov Basic, Exclusive a ŠPORT. Športoví fanúšikovania si v ich vysielaní budú môcť vychutnať to najlepšie z hokejovej NHL, basketbalovej NBA, futbalové zápasy UEFA Európskej ligy, oba anglické poháry – FA Cup a EFL Cup, golfové turnaje, preteky Moto GP, bojové športy, rugby a mnoho ďalších športových odvetví. Milovníci tenisu sa zasa môžu tešiť okrem iného na mimoriadne zážitky z najprestížnejšieho tenisového turnaja sveta - Wimbledonu. Stanice Relax a Nova International HD nájdu vo svojej programovej ponuke užívatelia balíčkov Entry, Basic a Exclusive, a hudobná stanica Mezzo doplní ponuku balíčkov Basic, Exclusive a hudobného balíčka Music. Pre detailné informácie o umiestnení nových staníc na kanálových pozíciách pre jednotlivé prijímacie zariadenia kliknite sem.

 

Inovatívne funkcie UPC televízie prinášajú skutočný divácky zážitok

Skvelá televízna zábava od UPC je teraz ešte výhodnejšia - záujemcovia si ju môžu užívať už od 9,90 Eur mesačne. Ku každému balíčku digitálnej televízie zákazník získava navyše až štyri inovatívne funkcie, ktoré vytvárajú zo sledovania televízie skutočný zážitok. Pre sledovanie televízie v najvyššej HD kvalite každý zákazník získa Horizon HD Mediabox, pričom unikátny divácky zážitok posilní aj 7-dňový TV Archív či možnosť vybrať si spomedzi viac ako 2000 filmových a seriálových titulov vo videotéke MyPrime. Každý zákazník získa taktiež prístup k mobilnej televízii Horizon Go, s ktorou môže svoje obľúbené stanice prostredníctvom internetového pripojenia sledovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku.

 

UPC v Českej a Slovenskej republike

Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a na Slovensku. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú televízne služby s ponukou programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, ďalej širokopásmové vysokorýchlostné pripojenie na internet a telefónne služby. Spoločnosť UPC v Českej a Slovenskej republike v obidvoch krajinách pokrýva takmer 2 milióny domácností a takmer 1 miliónu zákazníkom poskytuje viac ako 1,6 milióna služieb (údaje zahrnujú aj satelitné video služby).

04-01-2017 UPC štartuje nový rok s novou ponukou služieb
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava 4.1.2017 – Spoločnosť UPC, najväčší káblový operátor na Slovensku, odštartovala nový rok s novou ponukou internetových a televíznych služieb. Novoročná ponuka predstavuje prehľadné portfólio služieb, ktoré poskytnú zákazníkom vďaka celému radu inovatívnych funkcií, bez dodatočných nákladov, ešte bohatší užívateľský zážitok. Nová ponuka umožňuje zákazníkom, aby získali čo najviac z najmodernejších digitálnych služieb UPC, ktoré si môžu kombinovať podľa vlastných preferencií a užívať so zvýhodnenou 12 mesačnou viazanosťou.

 

Hlavné body novej ponuky služieb UPC sú nasledovné:

 

"Spoločnosť UPC aj v novom roku pokračuje v úsilí poskytovať najmodernejšie služby, s prihliadnutím na požiadavky a predstavy zákazníkov. Preto investujeme do inovácií, ako je napríklad TV Archív, nové výkonné WiFi modemy a HD mediaboxy, či zvýšenie internetových rýchlostí, s cieľom inovovať portfólio služieb a ponúkať zákazníkom ešte viac zábavy a komfortu bez obmedzení," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti UPC Česká a Slovenská republika Martin Miller.

 

Internetové pripojenie s megasilným WiFi pokryje signálom celú domácnosť

Zákazníci internetových služieb UPC získajú teraz v cene aj supervýkonný WiFi modem, ktorý hravo pokryje signálom celú domácnosť. Zákazník, ktorý si objedná pripojenie na internet s rýchlosťou od 75 Mb/s, získa prémiový WiFi modem v cene mesačného paušálu, bez poplatku za prenájom. S UPC internetom si tak môže užívať rýchle, stabilné a silné WiFi pripojenie naplno a bezstarostne, s pokrytím celej domácnosti. Navyše, teraz iba s 12 mesačnou viazanosťou.

 

Nová ponuka UPC internetu od januára 2017
 
Internet 25
Internet 75
Internet 150
Internet 300
 
 
 
Rýchlosť prenosu dát
až do 25/2 Mb/s
Rýchlosť prenosu dát
až do 75/6 Mb/s
Rýchlosť prenosu dát
až do 150/10 Mb/s
Rýchlosť prenosu dát
až do 300/20 Mb/s
 
 
 
Viazanosť iba 12 mesiacov!
 
 
 
Štandardný WiFi modem v cene
Megasilný WiFi modem pokrývajúci signálom celú domácnosť v cene mesačného paušálu

 

Inovatívne funkcie UPC televízie prinášajú skutočný divácky zážitok

Súčasťou novoročnej ponuky je taktiež nová ponuka televíznych služieb, ktorú si záujemcovia môžu užívať už od 9,90 Eur mesačne. Ku každému balíčku digitálnej televízie zákazník teraz získava až štyri inovatívne funkcie, ktoré vytvárajú zo sledovania televízie skutočný zážitok. Pre sledovanie televízie v najvyššej HD kvalite každý zákazník získa Horizon HD Mediabox, pričom unikátny divácky zážitok posilní aj 7-dňový TV Archív či možnosť vybrať si spomedzi viac ako 2000 filmových a seriálových titulov vo videotéke MyPrime. Každý zákazník získa taktiež prístup k mobilnej televízii Horizon Go, s ktorou môže svoje obľúbené stanice prostredníctvom internetového pripojenia sledovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku.

 

Nová ponuka UPC televízie od januára 2017
 
Digital Entry
Digital Basic
Digital Exclusive
 
 
 
Viac ako 40 TV staníc všetkých žánrov,
10 HD staníc
Viac ako 100 TV staníc všetkých žánrov,
25 HD staníc
Viac ako 170 TV staníc všetkých žánrov,
41 HD staníc
 
 
 
Viazanosť iba 12 mesiacov!
 
 
 
Mesačný paušál zahrnuje:
- Horizon HD Mediabox: sledujte televíziu v najvyššej kvalite
- TV Archív: umožňuje pozrieť si obľúbené stanice 7 dní spätne
- Videotéka MyPrime: viac ako 2000 filmov a seriálov bez obmedzenia (nevzťahuje sa na balíček Digital Entry)
- Horizon Go: sledujte viac ako 80 staníc odkiaľkoľvek na Slovensku

 

UPC v Českej a Slovenskej republike

Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a na Slovensku. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú televízne služby s ponukou programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, ďalej širokopásmové vysokorýchlostné pripojenie na internet a telefónne služby. Spoločnosť UPC v Českej a Slovenskej republike v obidvoch krajinách pokrýva takmer 2 milióny domácností a takmer 1 miliónu zákazníkom poskytuje viac ako 1,6 milióna služieb (údaje zahrnujú aj satelitné video služby).

04-11-2016 UPC Česká a Slovenská republika v 3. štvrťroku: rast digitálnych služieb a expanzia infraštruktúry
Otvoriť Zatvoriť

Praha/Bratislava 4.11.2016 – Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika, vedúci poskytovateľ inovatívnych digitálnych služieb televízie, internetu a telefónie v Českej republike a na Slovensku, evidovala významný rast digitálnych služieb na konci tretieho kvartálu 2016. Celkový počet zmlúv na jednotlivé služby na konci septembra 2016 dosiahol 1,483 000, čo je o 40,900 zmlúv viac oproti rovnakému obdobiu minulého roku.

 

 • 1,483 000 predaných digitálnych služieb na konci tretieho kvartálu, o 40,900 viac ako pred rokom
 • UPC služby v Českej a Slovenskej republike sprístupnené v celkovo 1,947 500 domácnostiach, čo je o 96,500 viac než pred rokom (o 57,200 domácností viac v ČR a 39,300 domácností viac v SR)
 • Rozšírenie infraštruktúry - 5-ročný investičný plán zameraný na rozšírenie širokopásmovej infraštruktúry o stovky tisíc nových domácností
 • Uvádzanie inovatívnych TV a internetových služieb – uvedenie funkcie Spätné vzhliadnutie, rozširovanie ponuky videotéky MyPrime, výrazné rozšírenie ponuky HD a SD programov, uvedenie internetovej služby Wi-Free
 • Integrácia prevádzok UPC v Českej republike a Slovenskej republike úspešne pokračuje

 

Počet zákazníkov na konci septembra 2016:

 

Internet
TV
Digitálne domácnosti
 
 
 
591,600
Zmena v porovnaní s 3. kvartálom 2016
+18,200
659,600
Zmena v porovnaní s 3. kvartálom 2016
+22,000
1,947,500
Zmena v porovnaní s 3. kvartálom 2016
+96,500

Martin Miller, generálny riaditeľ UPC Česká a Slovenská republika:

 

"Spoločnosť UPC na konci tretieho štvrťroka 2016 úspešne pokračovala v integrácii českej a slovenskej prevádzky, čoho súčasťou bolo aj zvyšovanie kvality zákazníckej skúsenosti a rozširovanie dostupnosti našich služieb pre ďalšie domácnosti v obidvoch krajinách. Ide o veľmi významné a vzrušujúce obdobie pre našu spoločnosť. Náš ambiciózny investičný plán prispeje zároveň k rastu ekonomík a konkurencie na trhu v obidvoch krajinách, čo vytvorí priestor pre ďalšie skvalitnenie služieb v Českej republike a na Slovensku."

 

Rastúci záujem o digitálne služby

Spoločnosť UPC evidovala k 30. septembru 2016 celkovo 591,600 užívateľov internetových služieb, teda až o 18,200 viac ako rok predtým. Bezpochyby k tomu prispelo aj výrazné zvýšenie prenosových rýchlostí na Slovensku v uplynulom období až do 500 Mbit/s, resp. až do 400 Mbit/s v Českej republike. Nárast zaznamenala aj v segmente televíznych služieb, kde evidovala 659,600 služieb, čo medziročne predstavuje nárast o 22,100 služieb. Zvýšený rast záujmu o internetové a televízne služby je taktiež výsledkom expanzia digitálnych služieb v nových lokalitách, resp. modernizácie siete a uvedenie triple play služieb v desiatke nových lokalít v obidvoch krajinách.

 

Inovácie do digitálnej zábavy podporujú rast

V treťom štvrťroku spoločnosť UPC pokračovala v uvádzaní inovácií a výraznom rozširovaní programovej ponuky na českom aj slovenskom trhu. Divácky najatraktívnejšie bolo uvedenie funkcie TV Archív, ktorá umožňuje sledovať obľúbené programy až 7 dní dozadu. Okrem rozširovania interaktívnej Horizon TV, ktorá ponúka desiatky staníc v HD kvalite, programová expanzia neobišla v druhom štvrťroku ani mobilnú televíziu Horizon Go. Výrazne bolo obohatené taktiež portfólio videotéky MyPrime, prostredníctvom ktorej môžu zákazníci sledovať online viac až 2000 filmových a seriálových titulov rôznych žánrov.

 

Investície do digitálnej infraštruktúry

Na konci 3. kvartálu počet domácností v Českej a Slovenskej republike s dostupnosťou digitálnej televízie a vysokorýchlostného internetu prekročil 1,947 500, čo je o 96,500 viac než pred rokom. Počas uplynulého obdobia spoločnosť UPC výrazne investovala do modernizácie siete a pokrytia domácností s dostupnosťou digitálnej televízie a vysokorýchlostného internetu.

 

Integrácia úspešne pokračuje

Spoločnosť UPC v treťom štvrťroku úspešne pokračovala v integrácii českej a slovenskej prevádzky, ktorá sa začala v apríli 2016. Zlúčením vznikla spoločnosť, ktorá na obidvoch trhoch pokrýva takmer 2 milióny domácností a 980,400 zákazníkov, ktorí využívajú viac ako 1,6 milióna služieb (údaje zahrnujú aj satelitné video služby). Redefinovanie prevádzkovej štruktúry je súčasťou úsilia spoločnosti UPC zvýšiť zameranie na zákazníka, urýchliť prinášanie inovatívnych produktov a posilniť pozíciu českej a slovenskej prevádzky na obidvoch trhoch.

 

Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu a mobilnú televíziu s ponukou programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, širokopásmové internetové pripojenie, a telefónne služby. Pre viac informácií o spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike navštívte stránky upc.cz a upc.sk. Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika je súčasťou spoločnosti Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK, LIAL and LILAK), najväčšieho svetového medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho vo viac ako 30 krajinách v Európe, Latinskej Amerike a Karibiku.

20-09-2016 UPC zaraďuje 5 nových HD programov
Otvoriť Zatvoriť

Spoločnosť UPC ponúka už viac ako 170 programov, z toho 41 v HD kvalite


Bratislava 20. septembra 2016 - Ponuka digitálnej káblovej televízie od UPC sa dnes rozšírila o päť nových programov v špičkovej HD kvalite. Zákazníci spoločnosti UPC na Slovensku sa môžu tešiť na vysielanie programov Discovery Science HD, Discovery Turbo Extra HD a Discovery IDx HD, ako aj na kombináciu vysielania Viasat Nature HD a Viasat History HD. Kompletná ponuka digitálnej televízie od UPC po tomto rozšírení presahuje počet 170 programov, z toho až 41 programov je v HD kvalite

 

"Spoločnosť UPC rozšírením programovej ponuky opätovne potvrdzuje svoje úsilie poskytovať žánrovo rozmanitú a bohatú programovú ponuku, s prihliadnutím na požiadavky a predstavy zákazníkov. Okrem obohacovania ponuky o nové programy sa sústreďujeme taktiež na čo najvyšší podiel programov v HD rozlíšení, ktorých je v súčasnosti už viac ako štyridsať. Verím, že novo pridané programy spestria výber pre divákov televíznej zábavy, ktorú si môžu vychutnávať v špičkovej HD kvalite," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti UPC Česká a Slovenská republika Martin Miller.

 

Prichádzajú nové programy Discovery

Ponuka digitálnej televízie sa oddnes rozširuje o 3 nové HD programy z rodiny Discovery, a to nasledovne:

 

 • Discovery Turbo Extra HD - ponúka množstvo adrenalínových zážitkov spojených s autami, motocyklami, unikátnymi vozidlami, skrátka extrémnu zábavu s extrémnymi športmi. Discovery Turbo Extra HD na pozícii 156 nahradí program Discovery World, ktorý v Českej republike ukončil vysielanie.

 

 • Discovery Science HD - program, ktorý sa zaoberá najnovším dianím zo sveta techniky, vedy a prevratných objavov. Vedecké dokumenty a seriály vo vysielaní Discovery Science HD rozširujú bádateľské obzory diváka skutočne zábavným spôsobom. Zákazníci s novým Horizon HD Mediaboxom a na službe Horizon Go môžu navyše využívať funkciu 7-dňového Spätného vzhliadnutia, po novom taktiež v špičkovej HD kvalite.

 

 • Discovery IDx HD – ponúka príbehy zo života, škandály, záhady, intrigy, dokumenty a seriály o vyšetrovaní známych, ale aj zabudnutých prípadov. Discovery IDx HD s českým znením nahradí na pozícii 157 pôvodný program Discovery ID, ktorý ponúkal iba anglickú jazykové verziu.

 

Skvelá správa pre milovníkov prírody a histórie

Zákazníci, ktorí využívajú balíček digitálnej televízie Plus alebo Exclusive, sa môžu zároveň tešiť na kombináciu vysielania programov o prírode a histórii, Viasat Nature HD a Viasat History HD. Programy budú vysielané striedavo na pozícii 171. Prvý z programov vysiela denne od 7-ej do 19-ej hod., a druhý od 19-ej do 7-ej hod. rannej.

 

O digitálnej televízii Horizon od UPC

Digitálna káblová televízia Horizon od UPC ponúka viac ako 170 programov všetkých žánrov, vrátane 41 programov v HD kvalite. Okrem bohatej programovej ponuky a vysokej kvality obrazu a zvuku, diváci oceňujú taktiež celý rad funkcií, ktoré zvyšujú užívateľský komfort a ponúkajú úplne nový zážitok zo sledovania televízie (napr. sedemdňový TV Archív, videotéka MyPrime s 2000 titulmi atď.). Výhody a prednosti Horizon TV umocňuje aj mobilná televízia Horizon Go, ktorá ponúka ďalšiu TV obrazovku nielen do domácnosti.

 

S Horizon Go môžu zákazníci UPC sledovať viac ako 80 programov, prostredníctvom internetového pripojenia kdekoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku, a to až na 3 zariadeniach súčasne (mobil, tablet, počítač). Horizon Go podporuje aj Chromecast a Airplay, vďaka čomu je živé vysielanie Horizon Go možné sledovať aj v Apple TV, Smart TV, či TV prijímačoch so zariadením Chromecast, ktoré umožňuje obsah vysielaný na mobile sledovať aj na televízore. Mobilnú televíziu Horizon Go získavajú všetci zákazníci digitálnej káblovej televízie UPC bezplatne.

05-09-2016 Jesenná kampaň UPC
Otvoriť Zatvoriť

Jesenná kampaň UPC: megasilné WiFi pripojenie a dvojnásobok rýchlosti

 

Bratislava 5. septembra 2016 - Spoločnosť UPC, najväčší káblový operátor na Slovensku, štartuje dnes jesennú kampaň, ktorá ponúka dvojnásobnú rýchlosť internetu a megasilné WiFi pripojenie s prémiovým Connect Boxom. Jesenná ponuka potvrdzuje investície spoločnosti UPC do optickej siete a podporu inovácií prostredníctvom nového prémiového WiFi modemu. Cieľom UPC je maximalizovať výkonnosť svojej siete cez najmodernejšie zariadenia, poskytované bez dodatočných nákladov pre zákazníka. To zákazníkom umožňuje, aby získali čo najviac zo služieb UPC, ktoré teraz obsahujú aj špeciálnu ponuku v podobe dvojnásobnej rýchlosti za pôvodnú cenu na obdobie 12 mesiacov.

 

Výkonné WiFi pre celú domácnosť s prémiovým Connect Boxom

Internet od UPC je teraz ešte silnejší – zákazníci vybraných internetových služieb získajú v cene aj prémiový WiFi modem Connect Box. Ide o supervýkonný WiFi modem, ktorý hravo pokryje signálom celú domácnosť. Svoj internet si tak môžu užívať naplno a bezstarostne.

 

Dvojnásobná rýchlosť na celých 12 mesiacov

Zákazníci, ktorí si vybrané internetové služby od UPC objednajú do 30. septembra, získajú okrem WiFi modemu v cene aj darček navyše – dvojnásobnú rýchlosť za cenu pôvodnej. Ak si zákazník teraz objedná napríklad internet s rýchlosťou 50 Mb/s, získa ako bonus pripojenie s rýchlosťou 100 Mb/s na celých 12 mesiacov za iba 13,90 Eur mesačne. Za zvýhodnený mesačný paušál tak získa nielen dvojnásobnú rýchlosť, ale aj super výkonný WiFi modem, ku ktorému stabilne pripojí všetky zariadenia.

Megasilný WiFi modem Connect Box

Od svojho internetového pripojenia očakávame predovšetkým stabilnú a silnú WiFi pre celú domácnosť. Väčšina modemov ale nezvládne pokryť celý byt alebo dom. Miesto toho, aby zákazníci museli zložite hľadať vhodné umiestenie modemu, UPC teraz ponúka výkonný megasilný WiFi modem Connect Box, ktorý utiahne všetky pripojené zariadenia a zaistí neporovnateľne lepšie pokrytie v celej domácnosti než bežné modemy.

 

Connect Box totiž podporuje obe pásma 2,4 a 5 GHz , automaticky vyberá najlepší signál, a zároveň inteligentne distribuuje signál medzi viacerými pripojenými zariadeniami. A aby do domácnosti vhodne zapadol, má navyše moderný a priestorovo nenáročný dizajn.

O UPC v Slovenskej republike

Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu a mobilnú televíziu s ponukou programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, ďalej internetové pripojenie s rýchlosťou až do 500 Mbit/s, ako aj telefónne služby umožňujúce volať neobmedzene bezplatne v sieti UPC a za výhodné ceny v rámci Európy a sveta. 

20-06-2016 UPC od 30.6.2016 zaraďuje JOJ Cinema, Mňam TV a Mňau TV
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava 20.6.2016 – Zákazníci spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA, najväčšieho káblového operátora na Slovensku, sa môžu tešiť na nové programy v televíznej ponuke. Od 30. júna bude programová ponuka rozšírená hneď o 6 nových staníc, z toho 3 v HD kvalite. Ide o slovenskú stanicu JOJ Cinema SD a JOJ Cinema HD, českú kulinársku stanicu Mňam TV, ďalej Mňau TV, stanicu venovanú zvieratkám, Fashion TV HD, a Filmbox Premium HD. Kompletná ponuka digitálnej televízie od UPC po tomto obohatení presiahne počet 170 staníc, z ktorých je až 35 v HD kvalite.

 

"Spoločnosť UPC týmto rozšírením programovej ponuky opätovne potvrdzuje svoje úsilie poskytovať žánrovo rozmanitú bohatú programovú ponuku, s prihliadnutím na požiadavky a predstavy zákazníkov. Okrem obohacovania ponuky o nové programy sa sústreďujeme taktiež na čo najvyšší podiel programov v HD rozlíšení, ktorých sú v súčasnosti už viac ako tri desiatky. Verím, že novo pridané programy spestria výber pre divákov televíznej zábavy, ktorú si môžu vychutnávať aj v HD kvalite," uviedol Martin Miller, poverený generálny riaditeľ spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike.

 

Nové stanice v ponuke digitálnej a mobilnej televízie UPC

Stanica JOJ Cinema HD sa stanie súčasťou balíčka Digital Basic, ako i súčasťou ponuky mobilnej televízie Horizon Go, a jej vysielanie si zákazníci budú môcť pozrieť aj sedem dní dozadu v rámci služby TV Archív. Stanice Mňam TV, Mňau TV a Fashion TV rozšíria ponuku balíčka Digital Basic, kým stanica Filmbox Premium HD rozšíri ponuku rovnomenného prémiového balíčka, ktorý obsahuje celkovo až osem žánrovo rozdielnych staníc z rodiny Filmbox. Od 30. júna zároveň ponuku mobilnej televízie Horizon Go obohatí taktiež stanica Eurosrpot2 HD a z ponuky digitálnej televízie naopak vypadne Universal Channel, ktorý na Slovensku ukončil vysielanie.

 

O digitálnej televízii Horizon od UPC

Digitálna káblová televízia Horizon od UPC ponúka viac ako 170 programov všetkých žánrov, vrátane 35 staníc v HD kvalite. Okrem bohatej programovej ponuky a vysokej kvality obrazu a zvuku, diváci vysoko hodnotia najmä celý rad funkcií, ktoré zvyšujú užívateľský komfort a ponúkajú úplne nový zážitok zo sledovania televízie (napr. sedemdňový TV Archív, videotéka MyPrime s 2000 titulmi atď.).

 

Výhody a prednosti Horizon TV umocňuje aj mobilná televízia Horizon Go, ktorá ponúka ďalšiu TV obrazovku nielen do domácnosti. S Horizon Go môžu zákazníci UPC sledovať viac ako 80 TV staníc, z toho 25 v HD kvalite, prostredníctvom internetového pripojenia kdekoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku, a to až na 3 zariadeniach súčasne (mobil, tablet, počítač). Horizon Go podporuje aj Chromecast a Airplay, vďaka čomu je živé vysielanie Horizon Go možné sledovať aj v Apple TV, Smart TV, či TV prijímačoch so zariadením Chromecast, ktoré umožňuje obsah vysielaný na mobile sledovať aj na televízore. Mobilnú televíziu Horizon Go získavajú všetci zákazníci digitálnej káblovej televízie UPC bezplatne.

13-06-2016 UPC na Slovensku a v Česku má od 1. júna spoločný top manažment
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava/Praha 13.6.2016 – Spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike, najväčší kábloví operátori v Česku a na Slovensku, majú s účinnosťou od 1. júna spoločný top manažment. Cieľom vytvorenia novej štruktúry jednotného najvyššieho vedenia, ktorý bude riadiť prevádzkové aktivity v oboch krajinách, je posilniť pozíciu slovenskej a českej prevádzky spoločnosti UPC na obidvoch trhoch. Menovanie spoločného vedenia pre obidve prevádzky je zavŕšením prvej fázy integrácie spoločností UPC v Česku a na Slovensku, ktoré majú celkové pokrytie 2 milióny domácností, 1 milión zákazníkov a 1,6 milióna zmlúv na jednotlivé služby.

 

Nová organizačná štruktúra top manažmentu optimálne vyhovuje riešeniu našich potrieb a budúcich výziev. Vytvára zároveň priestor pre efektívnejšie napĺňanie našich cieľov a výmenu osvedčených postupov, čo umožní posilnenie konkurencieschopnosti našej spojenej prevádzky na obdivoch trhoch. Verím, že jednotný top manažment pre obidve prevádzky prispeje k rýchlejšiemu uvádzaniu inovácií, harmonizácii obchodného prístupu, ako aj posilneniu vďaka úsporám z rozsahu novej prevádzky. Som zároveň presvedčený, že vytvára všetky predpoklady na to, aby sa z našej spojenej prevádzky stala silná, ešte viac konkurencieschopná spoločnosť, zameraná na zákazníka a poskytujúca tie najlepšie služby na trhu,“ uviedol Martin Miller, poverený generálny riaditeľ UPC v Českej a Slovenskej republike

 

Nová organizačná štruktúra spoločného top manažmentu pre UPC v Česku a na Slovensku:

 

Martin Miller poverený generálny riaditeľ
Petr Procházka Financie, CFO
Patrick Bodinoli Predaj a služby zákazníkom, riaditeľ
Jan Kohout Marketing, riaditeľ
Branislav Forgáč Technika a IT, riaditeľ
Marián Hollý B2B služby, riaditeľ
Karel Smrž Značka a komunikácia, riaditeľ
Tereza Rychtaříková Právne oddelenie, riaditeľka a general counsel
Clemens Kruse Výstavba, riaditeľ
Jana Harel HR, riaditeľka
Pavel Škarda Stratégie a manažment, riaditeľ

 

Redefinovanie prevádzkovej štruktúry je súčasťou úsilia spoločnosti UPC zvýšiť zameranie na zákazníka a urýchliť prinášanie inovatívnych produktov. Hlavnými prioritami integrácie UPC v Česku a UPC na Slovensku, ktorá bude pokračovať ďalším zlaďovaním a vylepšovaním prevádzkových a rozhodovacích procesov, je preto posilnenie orientácie na zákazníka a ďalšie skvalitnenie zákazníckej starostlivosti.

 

O UPC v Českej a Slovenskej republike

Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu a mobilnú televíziu s ponukou programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, ďalej internetové pripojenie s rýchlosťou až do 500 Mbit/s, ako aj telefónne služby umožňujúce volať neobmedzene bezplatne v sieti UPC a za výhodné ceny v rámci Európy a sveta.

 

UPC v Českej a Slovenskej republike je súčasťou spoločnosti Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK, LIAL and LILAK), najväčšieho svetového medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho vo viac ako 30 krajinách v Európe, Latinskej Amerike a Karibiku. Spoločnosť Liberty Global prevádzkuje najmodernejšie širokopásmové komunikačné siete a inovatívne technologické platformy, vďaka ktorým k 31. marcu 2016 poskytovala 59 miliónov televíznych, internetových a telefónnych služieb. Poskytuje taktiež mobilné služby pre viac ako 10 miliónov zákazníkov, a ďalšie služby prostredníctvom 6 miliónov Wi-Fi bodov. Pre viac informácií o Liberty Global navštívte stránku www.libertyglobal.com

 

Pre viac informácií o službách UPC v Českej a Slovenskej republike navštívte prosím www.upc.cz a/alebo www.upc.sk

 

01-06-2016 Sledovanie mobilnej televízie Horizon Go vzrástlo trojnásobne
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava 1.6.2016 – Sledovanie mobilnej televízie Horizon Go, poskytovanej spoločnosťou UPC, vzrástlo až trojnásobne počas prvého roka od jej uvedenia. Potvrdzuje sa tým rastúci trend sledovania televízie prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá zákazníkom UPC umožňuje pozerať obľúbené programy kdekoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku. Kým za prvé tri mesiace od uvedenia tejto služby si diváci pozreli necelý 1 milión relácii, po roku od uvedenia Horizon Go do prevádzky koncom mája tohto roku to už bolo takmer 3,2 milióna relácií. Je to v priemere viac ako 8,700 relácií denne, ktoré si zákazníci UPC pozrú cez mobilnú televíziu Horizon Go na svojich smartfónoch, tabletoch a notebookoch.

"Ponuku Horizon Go sme od začiatku uvedenia tejto služby neustále skvalitňovali o nové stanice, pridali sme sedemdňový TV Archív, či videotéku MyPrime s ponukou až 1600 filmových a seriálových titulov. Za uplynulý rok sa nám podarilo pre službu Horizon Go získať a potvrdiť vedúcu pozíciu na trhu s najširšou ponukou programov medzi mobilnými televíziami na Slovensku. Je to zároveň záväzok do budúcna – Horizon Go budeme preto naďalej skvalitňovať podľa kritérií a očakávaní našich zákazníkov," uviedol poverený generálny riaditeľ spoločnosti UPC Česká republika a UPC Slovenská republika Martin Miller.

Najviac sledovanými programami v období máj 2015-máj 2016 boli prenosy futbalových a hokejových zápasov, večerné Televízne noviny, seriál Simpsonovci, reality-show Farma a hudobná show Tvoja tvár znie povedome. Spomedzi televíznych staníc užívatelia Horizon Go najviac sledujú slovenské komerčné televízie, nasledované českými, ďalej slovenské verejnoprávne stanice a hneď po nich tie české. Vysokej sledovanosti sa tešia tiež detské, dokumentárne a športové stanice. Na sledovanie mobilnej televízie Horizon Go až 41 percent zákazníkov využíva platformu Android, kým iOS využíva iba 13 percent užívateľov. Najviac, až 46 percent divákov, sleduje Horizon Go cez web. Takmer 94 percent mobilných zariadení sa pritom na Horizon Go pripája pomocou Wi-Fi sietí, zvyšných 6 percent sa pripája prostredníctvom 3G alebo 4G/LTE mobilných sietí.

 

Televízia do vrecka s viac 80 stanicami: Mobilná televízia Horizon Go umožňuje sledovať viac ako 80 TV staníc, z toho 22 v HD kvalite, prostredníctvom internetového pripojenia kdekoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku. Horizon Go môžu zákazníci spoločnosti UPC sledovať až na 3 zariadeniach súčasne, napr. na mobile, tablete alebo na počítači. Prostredníctvom Horizon Go môžu zákazníci sledovať aj Videotéku MyPrime, ktorá ponúka až 1 600 filmových a seriálových titulov. Často využívanou funkciou Horizon Go je TV Archív, vďaka ktorému si diváci môžu pozrieť vysielanie svojich obľúbených programov až 7 dní dozadu. V ponuke TV Archívu je až 40 obľúbených televíznych staníc, z toho 19 v HD kvalite, čo predstavuje najširšiu ponuku programov v ponuke televízneho archívu spomedzi všetkých slovenských operátorov.

 

Ako získať Horizon Go: Služba Horizon Go je pre zákazníkov digitálnej káblovej televízie UPC Digital dostupná po registrácii na webe UPC v sekcii MojeUPC, na stránke www.horizon.tv ako aj v ponuke Google Play a Apple Store. Horizon Go podporuje aj Chromecast a Airplay, vďaka čomu je živé vysielanie Horizon Go možné sledovať aj v Apple TV, Smart TV, či TV prijímačoch so zariadením Chromecast, ktoré umožňuje obsah vysielaný na mobile sledovať aj na televízore. Mobilnú televíziu Horizon Go získavajú všetci zákazníci digitálnej káblovej televízie UPC bezplatne, služba TV Archív je sprístupnená bezplatne do konca augusta tohto roku.

 

26-05-2016 UPC uvedie digitálne triple-play služby v Galante
Otvoriť Zatvoriť

Služby spoločnosti UPC sú už dostupné pre 550 000 domácností v 46 mestách


Bratislava 26.5.2016 – Spoločnosť UPC, najväčší káblový operátor na Slovensku, rozširuje svoje digitálne služby v ďalšej lokalite na západnom Slovensku. Digitálne triple play služby so značkou UPC budú od 1. júna sprístupnené aj v Galante. Jej obyvatelia budú môcť naplno užívať všetky výhody digitálnych služieb, vrátane digitálnej káblovej televízie UPC Digital a mobilnej televízie Horizon Go, optického superrýchleho internetu a pevnej telefónnej linky. Služby spoločnosti UPC sú už dostupné pre celkovo 550 000 domácností v 46 mestách na Slovensku.

 

"Zákazníci v Galante sa môžu tešiť na uvedenie najmodernejších digitálnych triple play služieb so značkou UPC, ktoré dlhodobo potvrdzujú svoju kvalitu, spoľahlivosť a technologickú inovatívnosť. S intenzívnou modernizáciou a výstavbou nových sietí v ďalších lokalitách budeme pokračovať aj v nadchádzajúcom období," uviedol poverený generálny riaditeľ spoločnosti UPC Česká republika a UPC Slovenská republika Martin Miller.

UPC triple play = viac sily, viac zábavy

 

Už aj užívatelia služieb v Galante sa môžu tešiť na digitálnu televíziu s ponukou viac ako 170 programov všetkých žánrov, vrátane HD programov, optický dátovo nelimitovaný internet a telefónne služby umožňujúce volať neobmedzene bezplatne v sieti UPC a za výhodné ceny v rámci Európy a sveta. Ešte viac zábavy bez limitov si zákazníci užijú aj vďaka službe Wi-Free, ktorá internetovým zákazníkom UPC ponúka bezplatné pripojenie na internet aj mimo domova. Umožní im to aj nový špičkový Wi-Fi modem Mercury, umožňujúci prenos dát rýchlosťou až do 500 Mbits/s, vďaka čomu si môžu internetoví zákazníci užívať ešte rýchlejšie a spoľahlivejšie pripojenia, ako doma, tak aj vonku.

 

Stále väčšej obľúbenosti sa teší aj Horizon Go, mobilná televízia od UPC, s ktorou môžete svoje obľúbené stanice prostredníctvom internetového pripojenia sledovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku. Divácky zážitok obohatí taktiež mobilná videotéka MyPrime, s ponukou až 1600 filmových a seriálových titulov. Maximálny komfort zo sledovania televízie umožňuje služba TV Archív, vďaka ktorej si zákazníci UPC môžu pozrieť vysielanie svojich obľúbených programov kedykoľvek a kdekoľvek až 7 dní dozadu. V ponuke TV Archívu je až 40 obľúbených televíznych staníc, z toho 19 v HD kvalite.

25-04-2016 UPC uvádza prelomovú interaktívnu Horizon TV
Otvoriť Zatvoriť

Horizon TV od UPC spája digitálnu káblovku s mobilnou televíziou, TV archívom, videotékou a internetovými aplikáciami do unikátnej interaktívnej služby

 

Bratislava 25.4.2016 – Spoločnosť UPC, najväčší káblový operátor na Slovensku, uvádza dnes prelomovú interaktívnu televíziu Horizon. Nová televízia umožňuje prepojenie digitálnej káblovej televízie s internetovými aplikáciami, 7-dňovým TV Archívom a mobilnou televíziou Horizon Go. Súčasťou Horizon TV je aj videotéka MyPrime s 1600 filmovými a seriálovými titulmi. Televízia Horizon spája v sebe viacero inovatívnych produktov do unikátnej interaktívnej služby.

 

"Uvedením Horizon TV posúvame vývoj televízie o úroveň vyššie. Horizon od základu mení doterajšiu divácku televíznu skúsenosť. Televíziu, ktorú máme radi, prináša úplne novým a lepším spôsobom, spojením všetkých najobľúbenejších televíznych služieb do jednej a jedinečnej ponuky. To je však iba začiatok. Ponuku Horizon TV budeme rozširovať o ďalšie novinky, ktoré potvrdia vedúcu pozíciu UPC, ako poskytovateľa inovatívnych služieb," uviedol Martin Miller, poverený generálny riaditeľ spoločností UPC v Českej republike a UPC v Slovenskej republike.

 

Interaktívna TV s bonusmi

 

Interaktívna televízia Horizon od UPC ponúka okrem viac ako 170 staníc všetkých žánrov aj nové, vizuálne a užívateľsky príjemné prostredie s intuitívnym ovládaním, ktoré prináša vyšší komfort sledovania televízie. Novinkou je tiež prehľadný TV sprievodca zobrazujúci aj hodnotenie filmu, intuitívne vyhľadávanie v TV sprievodcovi, v TV Archíve a vo videotéke, ako aj možnosť sledovať televíziu nielen na TV prijímači, ale aj na 3 mobilných zariadeniach súčasne.

 

TV Archív pre 40 staníc

 

Vďaka TV Archívu si diváci môžu pozrieť vysielanie svojich obľúbených programov až 7 dní dozadu, pričom v ponuke TV Archívu je až 40 obľúbených televíznych staníc, z toho 19 v HD kvalite. Všetci zákazníci digitálnej televízie UPC získavajú teraz službu TV Archív v ponuke televízie Horizon ako bonus bezplatne až do konca augusta tohto roku. TV Archív je až do konca augusta dostupný aj v mobilnej televízii Horizon Go.

 

TV kdekoľvek a kedykoľvek - s mobilnou televíziou Horizon Go

 

Súčasťou televízie Horizon je taktiež mobilná televízia Horizon Go, ktorá umožňuje sledovanie obľúbených programov prostredníctvom internetového pripojenia kedykoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku, až na 3 zariadeniach súčasne, vrátane tabletu, notebooku či smartfónu. So službou Horizon Go môžu televízni zákazníci UPC sledovať online viac než 80 TV programov, vrátane 22 v HD kvalite. Užívateľ má vďaka tejto službe prístup k najbohatšej mobilnej ponuke TV programov, ktoré si môže vychutnávať nielen vo svojej domácnosti, ale pomocou internetového mobilného a Wi-Fi pripojenia, prakticky na celom území Slovenska.

 

Videotéka MyPrime s 1 600 filmovými a seriálovými titulmi

 

Zákazníci Horizon TV majú zároveň neobmedzený prístup k videotéke MyPrime, ktorá ponúka až 1 600 filmových a seriálových titulov. S videotékou MyPrime získavajú možnosť za mesačné predplatné neobmedzene sledovať filmy a seriály bez reklám, a to nielen na TV prijímači, ale prostredníctvom mobilnej televízie Horizon Go aj na mobilných zariadeniach kedykoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku. Spoločnosť UPC ponuku filmov a seriálov pravidelne obmieňa a rozširuje o nové tituly.

 

Prístup k internetovým aplikáciám

 

Televízia Horizon umožňuje taktiež prístup k internetovým aplikáciám vrátane hudby, spravodajstvu či hrám.

 

Ako získať novú televíziu Horizon

 

Súčasní zákazníci digitálnej káblovej televízie UPC DIGITAL s HD boxom Kaon 700 svoje prijímacie zariadenia nebudú musieť meniť. Na Horizon TV budú prevedení bez zmeny ceny automaticky, o čom budú informovaní vopred listom, SMS správou aj e-mailom. Ostatní zákazníci budú postupne kontaktovaní v nadchádzajúcom období s možnosťou výmeny pôvodného set-top boxu za nový, ktorý umožňuje využívanie televíziie Horizon. Noví zákazníci získajú nový HD mediabox, určený na užívanie Horizon TV.

26-10-2015 UPC pridáva ďalšie stanice, už ich je takmer 170
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava 26.10.2015 – Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, najväčší káblový operátor na Slovensku, pripravila pre svojich zákazníkov ďalšie novinky v podobe nových TV programov. Ponuku UPC DIGITAL, digitálnej káblovej televízie, rozšíri zajtra o päť programov v HD rozlíšení a päť programov v SD kvalite. Kompletná ponuka UPC DIGITAL po tomto obohatení dosiahne takmer 170 staníc, z toho až 31 staníc je v HD kvalite.

 

"Spoločnosť UPC týmto rozšírením programovej ponuky opätovne potvrdzuje svoje úsilie poskytovať žánrovo rozmanitú a bohatú programovú ponuku, s prihliadnutím na požiadavky a predstavy zákazníkov. Okrem obohacovania ponuky o nové programy sa sústreďujeme taktiež na čo najvyšší podiel programov v HD rozlíšení, ktorých sú v súčasnosti už viac ako tri desiatky. Verím, že novo pridané programy spestria výber pre divákov televíznej zábavy, ktorú si môžu vychutnávať aj v HD kvalite," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA Martin Miller.

 

Nové stanice v ponuke UPC DIGITAL

 

Ponuku slovenských a českých staníc v HD rozlíšení doplní program Doma HD a ČT2 HD, ktoré sa stanú súčasťou digitálneho balíčka Entry, a taktiež pribudne rakúsky verejnoprávny kanál ORF2 a ruský ORT1, ktoré obohatia balíček Basic. Športový kanál Fast&Fun HD, určený milovníkom adrenalínových športov, dokumentárny kanál DocuBox HD ako aj kanál pre dospelých EroXXX HD, rozšíria ponuku balíčka FilmBox Plus HD. Zvyšné tri stanice, M4 Sport, Duna World a Slager TV HU, budú zaradené do tematického Maďarského balíčka.

 

         

 

Balíček FilmBox Plus HD bezplatne pre všetkých užívateľov UPC DIGITAL

 

Všetci zákazníci digitálnej káblovej televízie získajú zároveň na obdobie celého mesiaca - od 27. októbra do 26. novembra - bezplatne prémiový balíček FilmBox Plus HD. Môžu si tak vychutnať atraktívne tituly z ponuky šiestich staníc tohto balíčka: FilmBox Plus, FilmBox Extra HD, Filmbox Family, FilmBox Premium, FightBox HD a Fast&Fun HD.

 

Digitálna káblová televízia UPC DIGITAL

 

Ponúka takmer 170 programov všetkých žánrov, vrátane 31 staníc v HD kvalite. Okrem bohatej programovej ponuky a vysokej kvality obrazu a zvuku, diváci vysoko hodnotia najmä celý rad funkcií, ktoré zvyšujú užívateľský komfort a ponúkajú úplne nový zážitok zo sledovania televízie. Či už ide o možnosť nahrávať viac programov súčasne, pozastavenie programu a následný návrat k sledovaniu od okamihu zastavenia, prehľadný elektronický programový sprievodca na 7 dní vopred, možnosť nastavenia jazykovej verzie a celý rad ďalších. Každý zákazník UPC DIGITAL má zároveň možnosť získať službu online televízie Horizon Go, s ktorou môže svoje obľúbené stanice prostredníctvom internetového pripojenia sledovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku.

20-04-2016 UPC ponúka TV Archív pre 40 staníc v mobilnej televízii Horizon Go
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava 20.4.2016 – Spoločnosť UPC, najväčší káblový operátor na Slovensku, dnes rozšírila ponuku svojej mobilnej televízie Horizon Go o novú službu TV Archív. Vďaka nej si diváci môžu pozrieť vysielanie svojich obľúbených programov bez reklám či prerušovania, kedykoľvek a kdekoľvek až 7 dní dozadu. V ponuke TV Archívu je až 40 obľúbených televíznych staníc, z toho 19 v HD kvalite, čo predstavuje najširšiu ponuku programov v ponuke televízneho archívu spomedzi všetkých slovenských operátorov.

 

 

TV Archív umožňuje nielen pozrieť si ktorúkoľvek reláciu vo vysielaní jednotlivých staníc až sedem dní dozadu, ale aj pustiť si alebo pretočiť sledovaný program na začiatok. Používanie funkcie TV Archív je jednoduché: v ponuke TV sprievodcu si stačí zvoliť program označený symbolom TV Archív a začať s prehrávaním. Prehrávanú reláciu alebo program z TV Archívu je možné kedykoľvek zastaviť, pretočiť či znovu spustiť. Každá nahrávka je vyhotovená s časovou rezervou pred a tiež po skončení relácie, vďaka čomu sa ani v prípade posunu vo vysielaní nemôže stať, že nahrávka nebude celá. Všetci zákazníci digitálnej televízie UPC získavajú teraz službu TV Archív v ponuke mobilnej televízie Horizon Go ako bonus bezplatne až do konca augusta tohto roku.

 

"Ak ste si v riadnom vysielacom čase nestihli pozrieť napríklad film, správy, či športový prenos, s TV archívom si už nemusíte robiť starosti. Sedemdňový TV Archív je teraz bezplatne dostupný pre všetkých zákazníkov mobilnej televízie Horizon Go, a už čoskoro zvýši komfort sledovania televízie aj zákazníkom digitálnej káblovej televízie UPC Digital," uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC Česká republika a UPC Slovenská republika.

 

Televízia do vrecka s viac ako 80 stanicami

 

Mobilná televízia Horizon Go umožňuje sledovať viac ako 80 TV staníc, z toho 22 v HD kvalite, prostredníctvom internetového pripojenia kdekoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku. Horizon Go môžu zákazníci spoločnosti UPC sledovať až na 3 zariadeniach súčasne, napr. na mobile, tablete alebo na počítači. Prostredníctvom Horizon Go môžu zákazníci sledovať aj Videotéku MyPrime, ktorá ponúka až 1 600 filmových a seriálových titulov.

 

Ako získať Horizon Go

 

Služba Horizon Go je pre zákazníkov digitálnej káblovej televízie UPC Digital dostupná po registrácii zákazníckeho účtu MojeUPC, na stránke www.horizon.tv ako aj v ponuke Google Play a Apple Store. Horizon Go podporuje aj Chromecast a Airplay, vďaka čomu je živé vysielanie Horizon Go možné sledovať aj v Apple TV, Smart TV, či TV prijímači so zariadením Chromecast, ktoré umožňuje obsah vysielaný na mobile sledovať aj na televízore.

 

18-04-2016 UPC rozširuje digitálne služby na západnom Slovensku
Otvoriť Zatvoriť

Digitálne triple play služby od UPC si budú môcť užívať aj obyvatelia Modry, Devínskej Novej Vsi a Topoľníkov

 

Bratislava 18.4.2016 – Spoločnosť UPC, najväčší káblový operátor na Slovensku, rozširuje digitálne služby v ďalších troch lokalitách na západnom Slovensku. Digitálne triple play so značkou UPC boli v týchto dňoch sprístupnené v meste Modra, v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves a v obci Topoľníky, pri Dunajskej Strede. Obyvatelia v týchto lokalitách budú môcť naplno užívať všetky výhody digitálnych služieb, vrátane digitálnej káblovej televízie UPC Digital a mobilnej televízie Horizon Go, optického superrýchleho internetu a pevnej telefónnej linky.

 

"Som rád, že sme výhody a prednosti digitálneho sveta sprístupnili aj obyvateľom Modry, Devínskej Novej Vsi a Topoľníkov. V súčasnosti sú naše služby dostupné pre takmer 550 000 domácností v 45 mestách na Slovensku, a v trende približovať ich užívateľom v nových lokalitách budeme pokračovať naďalej," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti UPC Česká republika a UPC Slovenská republika Martin Miller.

 

UPC triple play = viac sily, viac zábavy:

 

Zákazníci v uvedených lokalitách sa môžu tešiť na digitálnu televíziu s ponukou programov všetkých žánrov, vrátane HD programov, optický dátovo nelimitovaný internet a telefónne služby umožňujúce volať neobmedzene bezplatne v sieti UPC a za výhodné ceny v rámci Európy a sveta. Ešte viac zábavy bez limitov si zákazníci užijú aj vďaka službe Wi-Free, ktorá internetovým zákazníkom UPC umožňuje bezplatné pripojenie na internet aj mimo domova, ako aj vďaka mobilnej televízii Horizon Go, s ktorou môžete svoje obľúbené stanice prostredníctvom internetového pripojenia sledovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku. Divácky zážitok obohatí taktiež mobilná videotéka MyPrime, s ponukou až 1600 filmových a seriálových titulov.

 

Digitálne služby UPC už v 35 mestách:

 

Spoločnosť UPC ponúka svoje služby spolu v 45 mestách na Slovensku, z toho v 35 mestách prevádzkuje kompletné digitálne triple play služby. Triple play služby sú šírené po najmodernejšej FTTB (Fiber-to-the-Building) alebo opticko-koaxiálnej sieti, ktorej priemernú trasu od centra siete k užívateľovi tvorí z 95% optický kábel. Prevádzka internetovej služby Fiber Power je založená na inovatívnej technologickej platforme EuroDOCSIS 3.0, najnovšieho štandardu určeného na dátovú komunikáciu prostredníctvom káblových sietí. 

12-04-2016 UPC má najširšiu ponuku mobilnej televízie. S Horizon Go možno sledovať už viac ako 80 staníc
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava 12.4.2016 – Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA dnes rozšírila ponuku mobilnej televízie Horizon Go o nových 14 staníc. Zákazníci tak môžu na mobiloch, tabletoch alebo počítačoch sledovať spolu viac ako 80 programov, z toho 22 v HD rozlíšení. Ide o najobsiahlejšiu a najkvalitnejšiu ponuku televíznych staníc, ktoré môžu v mobilných zariadeniach sledovať užívatelia na Slovensku. UPC postupne rozširuje aj ponuku neobmedzenej mobilnej videotéky My Prime, ktorá má už viac ako 1 600 titulov.

Televízia do vrecka s viac 80 stanicami, z toho 22 v HD kvalite

 

Užívatelia Horizon Go si oddnes môžu kdekoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku prostredníctvom internetového pripojenia pozrieť aj nové stanice v HD rozlíšení, ktoré nahradia doterajšie SD verzie týchto programov. Ide o stanice Dvojka HD, Joj Plus HD, ČT2 HD, AMC HD, HBO2 HD, HBO3 HD, Cinemax HD, Spektrum HD, History HD a Arena Sport1 HD. Ponuka Horizon Go je oddnes bohatšia aj o nové SD stanice, menovite o Filmbox Family, Comedy Central Extra, Crime&Investigation a Auto, Motor & Sport. Horizon Go a MyPrime získavajú zákazníci digitálnej káblovej televízie UPC Digital bezplatne alebo za symbolický poplatok závislosti od využívaného balíčka, pričom užívateľ má prístup k tým staniciam, ktoré využíva vo svojom predplatenom balíku digitálnej televízie.

 

"Či už si chceme pozrieť film, správy alebo športový prenos, dnes sa už nemusíme nijako obmedzovať. Svoje obľúbené stanice a relácie si môžeme s Horizon Go pozrieť kdekoľvek a kedykoľvek na akomkoľvek mobilnom zariadení. Službu mobilnej televízie budeme v najbližších týždňoch vylepšovať o ďalšie funkcie, ktoré zákazníkom ešte viac spríjemnia využívanie tejto služby," uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC Česká republika a UPC Slovenská republika.

 

Od stredy 13. apríla bude Horizon Go podporovať aj Chromecast a Airplay, vďaka čomu bude Horizon GO možné sledovať aj v Apple TV alebo na Smart TV so zariadením Chromecast. Toto zariadenie umožňuje obsah vysielaný na mobile sledovať aj na televízore.

 

Online televízia Horizon Go sa stáva stále obľúbenejším spôsobom sledovania televízie, pričom užívatelia najčastejšie sledujú športové prenosy, seriály, filmy alebo spravodajstvo. Horizon Go môžu zákazníci spoločnosti UPC sledovať až na 3 zariadeniach súčasne, napr. na mobile, tablete alebo na počítači. Prostredníctvom internetového pripojenia umožňuje sledovať viac ako 80 TV programov kdekoľvek a odkiaľkoľvek na celom území Slovenska. Prostredníctvom Horizon Go môžu zákazníci sledovať aj Videotéku MyPrime, ktorá ponúka až 1 600 filmových a seriálových titulov.

23-03-2016 UPC spája svoje prevádzky v Česku a na Slovensku
Otvoriť Zatvoriť

Spoločnosť UPC spojením svojich prevádzok v Českej republike a Slovenskej republike posilňuje zameranie na zákazníka a redefinuje svoju štruktúru v regióne Strednej a Východnej Európy

   

Bratislava 23. marca 2016 – Spoločnosť UPC s účinnosťou od 1. apríla 2016 integruje svoje prevádzky UPC v Českej republike a Slovenskej republike, a menuje Martina Millera, dlhodobo pôsobiaceho generálneho riaditeľa spoločnosti UPC na Slovensku, za nového dočasného generálneho riaditeľa integrovanej prevádzky, na obdobie do menovania nového manažmentu.

Redefinovanie prevádzkovej štruktúry v regióne Strednej a Východnej Európy je súčasťou úsilia spoločnosti UPC zvýšiť zameranie na zákazníka a urýchliť prinášanie inovatívnych produktov. Spojením UPC v Česku a UPC na Slovensku vzniká v regióne Strednej a Východnej Európy druhá najdôležitejšia prevádzková operácia spoločnosti Liberty Global CEE, materskej spoločnosti UPC. Spojená prevádzka UPC v Česku a na Slovensku bude mať celkové pokrytie 2 milióny domácností, 1 milión zákazníkov a 1,6 milióna zmlúv na jednotlivé služby (RGU's).

 

Novú prevádzku bude dočasne viesť generálny riaditeľ Martin Miller, ktorý bude zodpovedný za obidve prevádzky, ako aj za integračný proces spojených entít, na obdobie než bude menovaný nový manažment.

 

Martin Miller dlhodobo pôsobí ako generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA, s viac ako 15 ročnými skúsenosťami v spoločnosti UPC, a má optimálne predpoklady viesť prechod UPC v obidvoch krajinách na ďalšiu úroveň.

"Som presvedčená, že integrácia prevádzok bude v prospech zákazníkov spoločnosti UPC na Slovensku nielen vďaka rýchlejšiemu prístupu k uvádzaným inováciám, ale aj harmonizovanému obchodnému prístupu, a rovnako vďaka úsporám z rozsahu novej prevádzky. Nová štruktúra prispeje taktiež k lepšej alokácii kapitálu a výmene osvedčených postupov, čo vytvorí priestor na posilnenie konkurencieschopnosti obdivoch spoločností na trhu," uviedla Severina Pascu, generálna riaditeľka spoločnosti Liberty Global CEE.

 

O UPC BROADBAND SLOVAKIA

Spoločnosť UPC BROABAND SLOVAKIA patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu televíziu s ponukou takmer 170 programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, a aj cez online aplikáciu Horizon GO, ďalej internetu s rýchlosťou až do 500 Mbit/s, ako aj telefónne služby umožňujúce volať neobmedzene bezplatne v sieti UPC a za výhodné ceny v rámci Európy a sveta. Svoje služby, prevádzkované po najmodernejšej optickej infraštruktúre, poskytuje v 43 mestách Slovenska.

 

UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o. je súčasťou spoločnosti Liberty Global plc (NASDAQ: LBTYA, LBTYB), najväčšieho medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho v 14 krajinách. Spoločnosť Liberty Global prevádzkuje najmodernejšie širokopásmové komunikačné siete a inovatívne technologické platformy, vďaka ktorým k 31. decembru 2015 poskytovala 56 miliónov televíznych, internetových a telefónnych služieb pre 27 miliónov zákazníkov. Poskytuje taktiež mobilné služby pre 5 miliónov zákazníkov prostredníctvom 6 miliónov Wi-Fi bodov. Pre viac informácií o Liberty Global navštívte stránku www.libertyglobal.com

16-03-2016 Už viac ako 300 seniorov absolvovalo internetové kurzy UPC
Otvoriť Zatvoriť

Seniori sa na bezplatných kurzoch učia základným zručnostiam využívania internetu

   

Bratislava 16.3.2016 – Už viac 300 seniorov absolvovalo uplynulý rok internetové kurzy, ktoré pod názvom "Klikni na to, babka, klikni na to dedko!" organizuje spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA. Kurzy sú bezplatné a ich cieľom je naučiť seniorov základným zručnostiam využívania internetu. Spoločnosť UPC ich organizuje pravidelne od konca marca minulého roku ako svoj príspevok v záujme inklúzie seniorov do digitálneho sveta, v snahe prekonávať bariéry a sprístupňovať im výhody internetu, ktoré im môžu výrazne zjednodušiť a obohatiť každodenný život.

 

Seniori na kurzoch získavajú množstvo praktických a užitočných znalostí o využívaní internetovej siete. Naučia sa, napríklad, ako stiahnuť fotku z mobilu alebo fotoaparátu a  poslať ju emailom, ako a kde vyhľadať správy, informácie o receptoch, cestovných poriadkoch, či úradné informácie, ako si založiť emailové schránku, komunikovať cez internet s rodinou atď. Viac informácií o bezplatných internetových kurzoch pre seniorov, ktoré sa konajú v Bratislave, Košiciach a Nitre, záujemcovia získajú na stránke www.upc.sk v sekcii Internet pre seniorov, kde nájdu zároveň aj kontakt a účastnícku prihlášku, alebo zavolaním na UPC Infolinku 02 594 22 222.

 

"Kurzy internetu pre seniorov sú prejavom našej spoločenskej zodpovednosti, s cieľom pomôcť ľuďom v seniorskom veku o ich jednoduchšie začlenenie sa do moderného digitálneho sveta.. Som rád, že sa tento projekt teší veľmi pozitívnemu ohlasu, o čom svedčí aj jeho nominácia v súťaži Via Bona Slovakia, preto budeme v ňom pokračovať naďalej" uviedol generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA Martin Miller.

 

Internet pre seniorov

Spoločnosť UPC ponúka pre seniorov zvýhodnené služby internetového pripojenia, a to služby Senior Štart a Senior Komfort. Seniori vo veku nad 62 rokov s nimi získavajú dátovo neobmedzený UPC internet s rýchlosťou 10 Mbit/s a WiFi modemom za zvýhodnenú cenu len 5,90 Eur mesačne. So službou Senior Komfort získajú navyše aj službu UPC Telefón so 120 voľnými minútami volaní do mobilných a pevných sietí na Slovensku a v krajinách EU, vrátane neobmedzených volaní v sieti UPC.

 

Internet UPC Fiber Power

Ponúka vysokorýchlostné, dátovo nelimitované optické pripojenie na internet určené pre všetky skupiny užívateľov, vrátane najnáročnejších užívateľov, ktorí využívajú internetové pripojenie na rýchly prenos veľkého množstva dát. Užívatelia UPC internetu okrem vysokých prenosových rýchlosti (až do 500 Mbit/s) oceňujú priaznivú cenu, stabilitu pripojenia, ale i jednoduchú inštaláciu. Zákazníci UPC internetu pozitívne taktiež hodnotia 24 hodinovú zákaznícku podporu, minimálne vstupné náklady a kvalitné káblové a Wi-Fi modemy. Internet UPC Fiber Power patrí vďaka týmto vlastnostiam dlhodobo medzi najobľúbenejšie internetové služby na Slovensku.

24-02-2016 UPC uvádza internetovú službu Wi-Free!
Otvoriť Zatvoriť

UPC Wi-Free umožní všetkým zákazníkom optického internetu UPC bezplatný prístup k sieti 73 000 Wi-Fi hotspotov

 

Bratislava 24.2.2016 – Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, najväčší káblový operátor na Slovensku, začína dnes s uvádzaním jedinečnej služby s názvom Wi-Free pre všetkých svojich internetových zákazníkov. Zákazníci UPC budú mať teraz vďaka nej bezplatný prístup do siete viac ako 73 000 Wi-Fi hotspotov na Slovensku, a až 6 miliónov Wi-Fi hotspotov v ďalších 11 európskych krajinách. Služba Wi-Free bude sprístupňovaná postupne - oddnes je dostupná v bratislavskej Petržalke a častiach 4. obvodu hlavného mesta, v najbližších dňoch bude sprístupnená v celej Bratislave, a do 8. marca bude dostupná vo všetkých mestách, kde je poskytovaný internet od UPC.

 

Spoločnosť UPC po minuloročnom uvedení online televízie Horizon Go a online videotéky MyPrime, prostredníctvom služby Wi-Free pokračuje v ďalšom rozširovaní mobility poskytovaných služieb. Služba Wi-Free, ktorá bola nedávno úspešne otestovaná v Nových Zámkoch a zákazníkom bude sprístupňovaná postupne od dnešného dňa, ponúkne internetovým zákazníkom bezplatný prístup k internetu a slobodu použitia internetového pripojenia aj mimo domova.

 

Wi-Fi sieť od UPC bude môcť využívať až 123 000 zákazníkov internetového pripojenia od UPC. Služba Wi-Free umožní pripojenie mobilných zariadení k Wi-Fi sieti vo viac ako 73 000 domácnostiach s kompatibilnými UPC modemami, vďaka čomu užívatelia získajú bezplatný, rýchly a ľahký prístup k internetu.

 

"Spoločnosť UPC uvedením siete 73 000 hotspotov po celom Slovensku potvrdzuje svoju vedúcu pozíciu poskytovateľa inovatívnych digitálnych a internetových služieb. Služba Wi-Free umožní našim zákazníkom užívať si výhody optického internetu nielen doma, ale prakticky všade v dosahu siete UPC Wi-fi hotspotov," uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA.

 

Čo je UPC Wi-Free a ako funguje?

Wi-Free je jedinečná bezplatná služba, určená internetovým zákazníkom UPC, ktorá umožní pripojenie na Wi-Fi sieť napríklad na návšteve u kamarátov, známych alebo inde v dosahu UPC Wi-Fi modemu. Mobilné zariadenie užívateľa Wi-Free (smartfón, tablet, laptop) využije oddelenú, sekundárnu Wi-Fi sieť. Stačí sa raz prihlásiť pod unikátnym prihlasovacím menom a heslom a Wi-Free užívateľa automaticky pripojí vždy, keď bude sieť v dosahu.

 

UPC Wi-Free = automatické a bezpečné pripojenie na internet

Vďaka spojeniu vysokorýchlostného internetu od UPC a služby UPC Wi-Free vzniká unikátna Wi-Fi sieť pre zákazníkov internetu od UPC. Wi-Free je nezávislá a oddelená od domácej Wi-Fi siete a jej užívaním neprichádza k zúženiu šírky vyhradeného prenosového pásma, t.j. nemá žiadny vplyv na bezpečnosť či rýchlosť internetového pripojenia využívanú zákazníkom s Wi-Fi modemom. Užívateľ UPC Wi-Free nemá prístup do domácej Wi-Fi siete, ani do zariadenia zákazníka. Tým, že odpadne nutnosť zdieľať heslo k domácej Wi-Fi sieti, zostáva zachovaná aj bezpečnosť siete. Ak zákazník s aktiváciou služby UPC Wi-Free na svojom Wi-Fi modeme nesúhlasí, môže si ju kedykoľvek deaktivovať na stránke MojeUPC, no po odhlásení ju nebude môcť využívať. Môže sa však kedykoľvek do UPC Wi-Free znovu prihlásiť opäť prostredníctvom MojeUPC, a začať ju využívať znovu.

 

Surfovanie zadarmo v niekoľkých európskych krajinách

V súčasnosti je na Slovensku medzi zákazníkmi UPC viac ako 73 000 Wi-Fi modemov kompatibilných so službou UPC Wi-Free. Modemy sú postupne vymieňané za novšie, v dôsledku čoho porastie aj počet Wi-Free hotspotov. Na Wi-Free sieť sa internetoví zákazníci UPC môžu pripájať aj v zahraničí, napríklad vm Česku, Poľsku, Maďarsku, Rakúsku, Švajčiarsku, Holandsku, Írsku a Rumunsku, a v priebehu roka pribudnú aj krajiny Veľká Británia, Nemecko a Belgicko. V sieti UPC Wi-Free bude zapojených až 6 miliónov Wi-Fi modemov v 12 európskych krajinách vrátane Slovenska.

 

UPC Wi-Free umožní pripojiť až 5 mobilných zariadení

Služba Wi-Free umožní prístup na internet s rýchlosťou až do 10 Mbit/s (download) a 2 Mbit/s (upload). Pripojenie plne postačuje pre bežné surfovanie, komunikáciu na sociálnych sieťach, ale napríklad aj na sledovanie online televízie Horizon Go. Na jeden prístupový bod bude možné pripojiť až 5 mobilných zariadení, rovnako tak z jedného zákazníckeho účtu je možné pripojiť sa súčasne s piatimi zariadeniami.

 

Ako sa do UPC Wi-Free prihlásiť?

Prihlásenie do UPC Wi-Free je jednoduché. Stačí použiť heslo vytvorené v aplikácii Moje UPC na stránke upc.sk/mojeupc. Zo zoznamu dostupných Wi-Fi sietí na mobilnom zariadení zákazník vyberie "UPC Wi-Free" a vyplní prihlasovacie údaje. Od tejto chvíle sa k UPC Wi-Free automaticky zariadenie pripojí vždy, keď bude v jeho dosahu. Rovnakým spôsobom je možné sa z Wi-Free kedykoľvek aj odhlásiť, no po odhlásení užívateľ nebude môcť službu UPC Wi-Free využívať, môžete sa však kedykoľvek do UPC Wi-Free prihlásiť opäť prostredníctvom MojeUPC, a začať ho využívať znovu.

 

O UPC BROADBAND SLOVAKIA

Spoločnosť UPC BROABAND SLOVAKIA patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu televíziu s ponukou takmer 170 programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, a aj cez online aplikáciu Horizon GO, ďalej internetu s rýchlosťou až do 500 Mbit/s, ako aj telefónne služby umožňujúce volať neobmedzene bezplatne v sieti UPC a za výhodné ceny v rámci Európy a sveta. Svoje služby, prevádzkované po najmodernejšej optickej infraštruktúre, poskytuje v 43 mestách Slovenska. UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o. je súčasťou spoločnosti Liberty Global plc (NASDAQ: LBTYA, LBTYB), najväčšieho medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho v 14 krajinách. Spoločnosť Liberty Global prevádzkuje najmodernejšie širokopásmové komunikačné siete a inovatívne technologické platformy, vďaka ktorým k 31. decedmbru 2015 poskytovala 56 miliónov televíznych, internetových a telefónnych služieb pre 27 miliónov zákazníkov. Poskytuje taktiež mobilné služby pre 5 miliónov zákazníkov prostredníctvom 6 miliónov Wi-Fi bodov. Pre viac informácií o Liberty Global navštívte stránku www.libertyglobal.com.

 

 

22-02-2016 UPC v roku 2015: rast vo všetkých segmentoch
Otvoriť Zatvoriť

Liberty Global, materská spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, zverejnila výsledky za rok 2015. Pre spoločnosť UPC bol rok 2015 rokom investícií do skvalitňovania služieb a zvyšovania pokrytia digitálnymi službami

 

Bratislava 11.2.2016 – Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, najväčší káblový operátor na Slovensku, ku koncu roka 2015 dosiahla rast vo všetkých segmentoch poskytovaných služieb – televízii, internete a telefónnej službe. Celkový počet zmlúv na jednotlivé služby na konci 4. kvartálu minulého roku dosiahol 373 600, čo predstavuje medziročne 2-percentný nárast (7400 zmlúv). Významne sa zvýšil aj počet domácností, ktorým sú služby UPC na Slovensku dostupné, a to až na 540 000 domácností, čo je medziročný nárast o 35 300 domácností.

 

 • Počet služieb sa zvýšil na 373 600, nárast v segmente digitálnej TV, internetu aj telefónie
 • Rozšírenie dostupnosti služieb UPC o 35 300 na celkovo 540 000 domácností v 42 mestách
 • Zvýšenie rýchlosti internetu až na 500 Mbit/s
 • Uvedenie inovatívnych online služieb - televízie Horizon Go a video knižnice MyPrime

 

"Spoločnosť UPC v roku 2015 potvrdila svoju pozíciu ako jeden z vedúcich poskytovateľov inovatívnych a kvalitných služieb na Slovensku. Verím, že v tomto roku si túto pozíciu posilníme, okrem iného aj vďaka uvedeniu viacerých noviniek. Medzi nimi sú aj technologické inovácie, ktoré v súčasnosti žiaden iný operátor na Slovensku neposkytuje," uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA.

 

Rastúci dopyt po digitálnych službách

Spoločnosť UPC evidovala k 31. decembru 2015 celkovo 123 500 užívateľov internetových služieb, teda až o 6 700 viac ako rok predtým. Nárast zaznamenala aj v segmente digitálnej káblovej televízie, kde evidovala 144 100 služieb, čo je o 2 300 viac oproti než rok predtým. Medziročne sa zvýšil taktiež počet zákazníkov užívajúcich telefónne služby, a to o 1 300 na celkovo 69 000 zákazníkov. Z dôvodu migrácie užívateľov na digitálnu televíziu, na konci roku 2015 spoločnosť evidovala 36 500 zákazníkov analógovej káblovej televízie, t.j. 2 800 menej než rok predtým.

 

Expanzia inovatívnych služieb

Spoločnosť UPC v marci minulého roku uviedla novú službu mobilnej televízie Horizon Go, ktorá umožňuje prostredníctvom internetového pripojenia sledovať 75 televíznych staníc, vrátane 12 v HD kvalite, kdekoľvek a odkiaľkoľvek na Slovensku. Len počas prvých piatich mesiacov od začiatku jej uvedenia si užívatelia Horizon Go pustili 159 000 krát, a pozreli si takmer 1 000 000 relácií. V septembri spoločnosť UPC uviedla do ponuky optický internet s rýchlosťou až do 500 Mbits/s a v novembri rozšírila ponuku služieb o ďalšiu novinku, online videotéku MyPrime. Zákazníci môžu prostredníctvom nej sledovať online viac ako 900 filmových a seriálových titulov rôznych žánrov, z ktorých jedna tretina je v HD rozlíšení. Rozšírená bola aj ponuka TV programov digitálnej káblovej televízie UPC Digital, z ktorej si užívatelia na konci roka 2015 mohli vybrať spomedzi 170 staníc, vrátane 31 staníc v HD rozlíšení.

 

Investície do digitálnej infraštruktúry

Počas celého roka spoločnosť UPC rozširovala pokrytie domácností svojimi službami v rôznych lokalitách. V júni uviedla digitálne triple play služby uviedli v meste Nitra, a v novembri zároveň skompletizovala akvizíciu spoločnosti Trnavatel, v ktorom dovtedy vlastnilo zvyšný 5 percentný podiel mesto Trnava. Kompletizácia akvizície priniesla prospech nielen mestu, ale vytvorila aj nový priestor pre cielené zameranie sa na ďalšie rozširovanie a skvalitňovanie služieb UPC v tomto meste. V roku 2015 spoločnosť UPC zvýšila dostupnosť svojich služieb na celkový počet 540 000 domácností, čo je medziročný nárast až o 35 300 domácností.

 

O UPC BROADBAND SLOVAKIA

Spoločnosť UPC BROABAND SLOVAKIA patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu televíziu s ponukou takmer 170 programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, a aj cez online aplikáciu Horizon GO, ďalej internetu s rýchlosťou až do 500 Mbit/s, ako aj telefónne služby umožňujúce volať neobmedzene bezplatne v sieti UPC a za výhodné ceny v rámci Európy a sveta. Svoje služby, prevádzkované po najmodernejšej optickej infraštruktúre, poskytuje v 43 mestách Slovenska.

 

UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o. je súčasťou spoločnosti Liberty Global plc (NASDAQ: LBTYA, LBTYB), najväčšieho medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho v 14 krajinách. Spoločnosť Liberty Global prevádzkuje najmodernejšie širokopásmové komunikačné siete a inovatívne technologické platformy, vďaka ktorým k 31. decembru 20015 poskytovala 56 miliónov televíznych, internetových a telefónnych služieb pre 27 miliónov zákazníkov. Poskytuje taktiež mobilné služby pre 5 miliónov zákazníkov prostredníctvom 6 miliónov Wi-Fi bodov. Pre viac informácií o Liberty Global navštívte stránku www.libertyglobal.com

12-11-2015 Spoločnosť UPC skompletizovala akvizíciu Trnavatelu
Otvoriť Zatvoriť

Bratislava 12.11.2015 – Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o., najväčší káblový operátor na Slovensku, skompletizovala v týchto dňoch akvizíciu spoločnosti TRNAVATEL, spol. s r.o. Spoločnosť UPC, vlastniaca 95 percentný podiel v spoločnosti TRNAVATEL, tak získala zvyšný, 5 percentný podiel v spoločnosti od druhého spoločníka v spoločnosti - mesta Trnava. Kompletizácia akvizície znamená prospech nielen pre mesto, v ktorom zákazníci spoločnosti TRNAVATEL žijú, ale aj nový priestor pre cielené zameranie sa UPC na ďalšie rozširovanie a skvalitňovanie svojich služieb v meste Trnava.

 

V nadchádzajúcom období príde k zlúčeniu spoločností UPC a TRNAVATEL, následkom čoho sa poskytovateľom televíznych, internetových a telefónnych služieb pre doterajších zákazníkov spoločnosti TRNAVATEL stane spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o.. Pre zákazníkov spoločnosti TRNAVATEL to znamená iba formálnu zmenu poskytovateľa služieb. Spoločnosť UPC bude svoje služby poskytovať bez zmeny, zákazníci sa môžu tešiť na uvedenie ďalších inovatívnych služieb, akými boli napr. nedávne uvedenie online televízie Horizon Go či online videotéky MyPrime. Bez zmeny ostane aj zákaznícke stredisko pre užívateľov služieb v Trnave.

 

Skompletizovanie akvizície nám umožní sústrediť sa na posilnenie vedúcej pozície našej spoločnosti ako tradičného operátora v meste Trnava. Spoločnosť UPC bude jeho obyvateľom naďalej poskytovať špičkové služby digitálnej televízie internetu a telefónie, ktoré budeme rovnako ako doteraz rozširovať a obohacovať o novinky a benefity v prospech všetkých zákazníkov," povedal Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA.

 

O UPC BROADBAND SLOVAKIA

 

Spoločnosť UPC BROABAND SLOVAKIA patrí medzi najväčších poskytovateľov televíznych, internetových a telefónnych služieb v Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu televíziu s ponukou takmer 170 programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, a aj cez online aplikáciu Horizon GO, ďalej internetu s rýchlosťou až do 500 Mbit/s, ako aj telefónne služby umožňujúce volať neobmedzene bezplatne v sieti UPC a za výhodné ceny v rámci Európy a sveta. Svoje služby, prevádzkované po najmodernejšej optickej infraštruktúre, poskytuje v 43 mestách Slovenska.

 

UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o. je súčasťou spoločnosti Liberty Global plc (NASDAQ: LBTYA, LBTYB), najväčšieho medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho v 14 krajinách. Spoločnosť Liberty Global prevádzkuje najmodernejšie širokopásmové komunikačné siete a inovatívne technologické platformy, vďaka ktorým k 30. septembru 2015 poskytovala 56 miliónov televíznych, internetových a telefónnych služieb pre 27 miliónov zákazníkov. Poskytuje taktiež mobilné služby pre 5 miliónov zákazníkov prostredníctvom 6 miliónov WiFi bodov. Viac informácií o Liberty Global nájdete na stránke www.libertyglobal.com