VIASAT EPIC

Programový blok zameraný na dramatické stvárnenie historických udalostí a príbehov

Cieľom Viasat Epic je obohatiť programovú skladbu kanálu Viasat History, ktorá je založená na dokumentárnej a faktografickej tvorbe, a ponúknuť tak všetkým milovníkom histórie dramatizované príbehy zasadené do verných historických reálií aj s dôrazom na podrobné znalosti historických skutočností a súvislostí od staroveku po 20. storočie, predovšetkým tých európskych.

 

Viasat Epic bude vysielať v premiére vždy v nedeľu v hlavnom večernom vysielacom čase o 21.00 hod. s reprízami v sobotu a nedeľu.

 
 

Súčasťou Viasat Epic budú nielen dramatizované verzie dokumentárnych programov z príslušného obdobia, ale aj adaptácie známej historickej a literárnej klasiky alebo seriály zobrazené v historickom kontexte.

 

Premiérovým programom v rámci Viasat Epic bude trojdielny politický thriller s Ianom McDiarmidom 37 dní – cesta k 1. svetovej vojne. Tento seriál sleduje očami politických vodcov a vysokopostavených štátnych úradníkov tragický sled neodvratných udalostí od zavraždenia arcivojvodu Františka Ferdinanda 28. júna 1914 až po začiatok vojny medzi Veľkou Britániou a Nemeckom 4. augusta toho istého roka.

 

Od 1. mája 2016 sa diváci môžu tešiť na sedemdielny seriál Vyhostení (Banished), ktorý rozpráva príbeh prvej kolónie britských vyhnancov v Austrálii na konci 18. storočia. Británia vtedy vyhostila do Sydney odsúdených zločincov, siroty, prostitútky, tulákov a iné nežiaduce a nepohodlné osoby do kolónie, kde tisíc väzňov bolo strážených len sto vojakmi a na jednu ženu pripadalo päť mužov. Medzi prvými vyhnancami sú priatelia Elizabeth Quinn, Tommy Barrett a James Freeman. Vyzradenie tajného milostného vzťahu prvých dvoch spustí rad udalostí, ktoré vedú k vyostreniu nepriateľstva medzi idealistickým guvernérom Phillipom a majorom Rossom, ktorý sa domnieva, že jedinou šancou na prežitie je vládnuť železnou rukou.

 

Seriál Ponurý dom (Bleak House), ktorý kanál Viasat History zaradil do vysielania od 19. júna 2016, je vernou adaptáciou klasického diela Charlesa Dickensa. Napínavý, dynamický príbeh sa točí okolo mrazivo krásnej lady Dedlockovej skrývajúcej temné tajomstvo a neľútostného advokáta Tulkinghorna, ktorý sa snaží jej tajomstvo odhaliť. Štedrý John Jarndyce, ktorý bojuje so svojou minulosťou, a jeho dvaja zverenci Richard a Ada sú tak ako lady Dedlock zapojení do neslávne známeho prípadu Jarndyce verzus Jarndyce, ktorého konečné riešenie – ak bude vôbec možné – prinesie jednej strane rozprávkové bohatstvo. Tulkinghorn postupne odkrýva tajomnú minulosť lady Dedlockovej a odhalí tajomstvo, ktoré navždy zmení ich život a je rovnako neuveriteľné ako vyústenie prípadu Jarndyce.

 

Na tieto a ďalšie historické filmy a seriály v rámci bloku Viasat Epic na kanáli Viasat History sa môžu diváci tešiť od 10. apríla 2016.